تعمیر کولر گازی

مرکز تخصصی تعمیرات کولر گازی برای اطمینان از رضایت شما، بالاترین سطح خدمات حرفه ای و مقرون به صرفه را ارائه می کند. از جمله خدمات تعمیرگاه مرکزی برای کولر گازی که در این مرکز به صورت تخصصی ارائه می شود می توان به نصب و تعمیرات کولر گازی اشاره کرد.

شارژ کولر گازی

نصب کولر گازی

سرویس کولر گازی

تعمیر کولر گازی

 • اینکه لوازم خانگی شما چه برندی و از چه مدلی می باشد مهم نمی باشد.
 • تعمیر گاه مرکزی آماده پذیرش مسئولیت تعمیرات لوازم خانگی با تعهد کامل می باشند.
 • تعمیر در منزل یا محل مورد نظر شما با تعیین زمان توسط شما
 • تعمیر سریع و تضمینی با قطعات ارجینال ضمانت دار
 • ۶ ماه گارانتی خدمات تعمیرات با پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته
 • اعزام سرویس کار و تکنسین تخصصی لوازم خانگی در سریعترین زمان ممکن به محل شما

خدمت رسانی سریع

هدف تعمیرگاه مرکزی جلب رضايت شما با خدمات سريع و تعمير با کمترين هزينه ممکن و استفاده از قطعات اورجینال انواع کولر گازی می باشد.

خدمت رسانی سریع

مابا داشتن بیش از 20 شعبه در سراسر تهران و ماهر ترین تکنسین ها لوازم خانگی خراب شما را به بهترین نحو ممکن و در صورت امکان در محل مد نظر شما تعمیر میکنیم.

خدمت رسانی سریع

تماس با تعمیرگاه مرکزی و اعلام مدل و مشکل دستگاه از طرف شما اعزام متخصص تعمیر کولر گازی به همراه قطعات مورد نیاز در سریع ترین زمان ممکن به محل شما

تعمیر کولر گازی

یکی از بدترین و رایج ترین اتفاقاتی که ممکن است در روز ها یگرم تابستان دامن شما را بگیرد خرابی کولر گازی منزل و یا محیط کار شما می باشد که این مشکل هم یا به دلیل عدم سرویس به موقع و یا ایجاد نقص فنی در یکی از اجزا صورت می گیرد.

 

 

بهتر است بدانید بعد از خرید کولر گازی فروشندگان این محصول به شما توصیه می کنند که به صورت دوره ای بهتر است این محصول توسط متخصصان کاردان تعمیرات کولر مورد سرویس قرار بگیرد. افرادی که این توصیه را نادیده می گیرند بیشتر دچار مشکل شده و روز های گرم تابستان با وجود کولر مجبور می باشند گرما را تحمل کنند.

 

در این شرایط ممکن است شما به یک متخصص غیر حرفه ای در این زمینه روی ببرید که علاوه بر اینکه مشکل شما را به طور کلی حل نمی کند بلکه از طرفی هم باعث می شود کولرگازی شما علاوه بر مشکل قبلی دچار مشکلات جدیدی نیز شود.

 

 

انتخاب یک تعمیرکار حرفه ای در امر تعمیر کولر گازی برای شما یک امتیاز مثبت می باشد که هم کار تعمیرات شما را به خوبی و در کمترین زمان انجام می دهد و هم بعد از سرویس دستگاه شما را ضمانت می کند که در صورت بروز مشکل دوباره حاضر می باشد تعمیرات رایگان برای شما انجام دهد.

امروزه بسیاری از افراد برای اطمینان از اینکه کولر گازی آنها در روز های گرم مشکل ساز نشود با مراکز تعمیراتی حرفه ای تماس گرفته و از آنها درخواست کمک میکنند تا کولر گازی آنها را مورد بررسی قرار دهند.

 

 • متخصصان مراکز تعمیراتی نیز با حوصله در اولین فرصت به محل مراجعه کرده و کار سرویس و عیب یابی کولر گازی شما را انجام می دهند تا شما از درستی کارکرد کولر خود مطمئن شوید.

 

 • متخصصان این مراکز افراد باتجربه و کاردانی می باشند که با گذر زمان تجربه های بسیاری بدست آورده اند و در بهترین مراکز دوره های آموزشی گذرانده اند. این متخصصان تمامی کار های تعمیراتی و سرویس کولر گازی را با ضمانت 90 روزه برای شما انجام می دهند و در صورت بروز مشکل دوباره در 90 روز کار تعمیراتی را برای شما به صورت رایگان انجام می دهند.

مرکز تخصصی تعمير کولر گازی

 

 

خدماتی که در مراکز تعمیرات کولر گازی به تمامی افراد دارای کولر ارائه می شود مختص به کار خاصی نمی باشد و متخصصان تعمیراتی هر کاری که از دستشان بر می آید به بهترین نحو در رابطه با تعمیر و سرویس دستگاه شما  انجام می دهند.

 

هدف نهایی مراکز تعمیراتی کولر گازی این می باشد که حدالامکان خدمات تعمیراتی خود را در اختیار افراد قرار دهند و در کمترین زمان بهترین خدمات تعمیراتی و سرویس را به مشتریان ارائه دهند.

 

متخصصان همیشه بر این باورند که قطعات اورجینال موجود در دستگاه تا حد ممکن نباید تعویض شود و تا نفس آخر سعی می کنند همان قطعه را به تحویل تعمیر کنند که چنین سال نیز دوام بیاورد. ولی در برخی از موارد قطعه به قدری از کار افتاده می باشد که باید حتما تعویض شود که در این صورت مراکز تعمیر کولر گازی برای جایگذاری این قطعه از اورجینال ترین و با کیفیت ترین قطعه ی جایگزین برای کار خود استفاده می کنند تا برای طولانی مدت به طور کامل و درست کار کند.

 

بهتر است از این موضوع نیز با خبر باشید که مرکز تعمیرات کولر گازی حین کار از بهترین و باکیفیت ترین قطعه استفاده کرده و از بهترین تجهیزات بهره مند می باشد که این به شما اطمینان خاطر می دهد که دستگاه شما مانند روز اول می شود و در کارکرد آن هیچ کمبودی احساس نخواهید کرد.

سرویس کولرگازی

 •  با گذشت زمان کم کم کولر های ابی جای خود را به کولر های گازی دادند که دلیل ان هم کارکرد بهتر کولر گازی در روز های گرم تابستان بود.

 

 • کولرگازی به عنوان یک دستگاه تهویه و خنک کننده ی هوا امروزه در هر منزلی به عنوان یک وسیله ی ضروری وجود دارد اما بسیاری از افراد فقط خرید این محصول را بلد می باشند و به این موضوع فکر نمی کنند که هر ساله نیاز است تا کولر گازی شما سرویس شود تا در صورت وجود مشکل سریع مشکل آن رفع گردد.

 

 • حال شاید این سوال برای شما به وجود آمده باشد که چرا سرویس کولر گازی مهم است؟ چرا باید با متخصصان تعمیرات کولر گازی برای سرویس کولر گازی تماس بگیریم؟

چرا سرویس کولر گازی مهم است؟

 • انجام سرویس کولر گازی به صورت منظم و مرتب برای کولر گازی فواید بسیاری دارد که از جمله این فواید این است که کولر گازی شما در اوج گرما بهترین عملکرد را خواهد داشت که بیشترین زمان نیاز شما به کولر گازی می باشد. همچنین شما با انجام سرویس از بروز مشکلاتی که قرار است بوجود بیاید نیز به طریقی جلوگیری میکنید که این عامل باعث می شود در روز های گرم تابستان طعم گرما را حین استراحت نچشید و از هوای خنک محل بهترین استفاده را ببرید.

 

 • با گذر زمان و استفاده ی بیش از حد شما از کولر گازی کم کم بهره وری شما از دستگاه کم می شود و برای اینکه کولر مانند روز های اول کارکند نیاز است تا یک انرژی مازاد به آن اضافه شود.شما با انجام سرویس به موقع کولرگازی تمامی ایرادات کوچک را حل شده و قطعات معیوب نیز تعمیر می شوند و این باعث می شود کولر گازی مانند روز اول کار کند و کارایی بهتری داشته باشد.

 

 • همچنین بهتر است بدانید با سرویس کولر گازی کارایی از دست رفته را دوباره می توانید بازیابید. شما با سرویس دوره ای و به موقع کولر گازی می توانید 95% کارایی اولیه دستگاه را مورد استفاده قرار دهید که از نظر اقتصادی برای شما بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. همچنین بسیار منطقی می باشد که شما دیگر نیاز نیست تا هزینه ی اضافی برای کولر گازی خود صرف کنید و در قبال آن برای مدت طولانی تر می توانید از این محصول بهترین استفاده را داشته باشید و قبض برق منزلتان نیز بسیار کمتر می شود.

 

 • ماندن کولر در زیر گردوخاک ها بیرون به نوبه ی خود باعث می شود راندمان کاری کولر بسیار کاهش یابد و در قبال آن دستگاه برای بالا بردن راندمان خود بسیار تلاش میکند که این عامل باعث می شود هزینه ی قبض برق شما افزایش پیدا کند. بنابراین شما می توانید با سرویس به موقع اسپیلت خود هم راندمان کاری را بالا ببرید و هم هزینه ی قبض برق خود را به حداقل برسانید.

 • سرویس کولر گازی شامل چه مواردی است؟

 

 • بنا بر تجربه ی متخصصان تعمیر کولر گازی هنگامی که شما به موقع کولر گازی خود را سرویس نمی کنید به صورت سالانه 5% از کارایی کولر شما کاسته می شود و اگر با این اوضاع چندین سال از سرویس کولر صرف نظر کنید کارایی کولر به صورت چشمگیری کاهش می یابد .

 

در این بخش مواردی که متخصصان تعمیراتی و تکنسین ها در سرویس کولر گازی انجام می دهند بیان شده است که شامل موارد زیر می باشد :

 • فیلترها

 

برای سرویس کولر گازی همواره نیاز نیست تا از متخصصان تعمیر و سرویس کولر گازی کمک بخواهید .گاهی بهتر است برای اطمینان از عملکرد مناسب و بهینه دستگاهتان خودتان دست به کار شوید و فیلتر های هوای کولر گازی را مورد بررسی قرار دهید. بهتر است بدانید برای فیلتر های هوای کولر نیاز است تا هر 2 هفته یکبار خارج شود و تمیز شود تا از افت عملکرد و کارایی کولر جلوگیری شود.بهتر است بدانید که فیلتر های هوا به صورت های گوناگونی می باشند که شما بر حسب میزان استفاده  از دستگاه و میزان گردوخاکی که دستگاه را فرا می گیرد می توانید فیلتر را در دوره های زمانی خاص تمیز کنید.همچنین بهتر است بدانید برخی از فیلتر ها به گونه ای هستند که شما بعد از شستشو دوباره می توانید از آن استفاده کنید ولی برخی از فیلتر ها به صورتی می باشند که هر ماه باید تعویض شوند و قابل شستشو نمی باشند. بهترین زمان تعویض هر 2 هفته تا 1 ماه می باشد.

 • کمپرسورها

 

داغ شدن و گرمی بیش از حد کمپرسور برای کولر شما عواقب بسیار بدی می تواند داشته باشد و بهتر است با سرویس کولرگازی به طور منظم از این مشکلات جلوگیری کنید.

 • کویل ها یا لوله ها

 

کولر دارای دو کویل می باشد که گرد و غبار بر روی آنها جمع می شود که این تجمع گردوغبار باعث می شود دمای کویل ها افزایش یابد و داغ شود. کویل اواپراتور و کویل کندانسور کولر گازی باید هر ساله حتما توسط متخصصان تعمیرات کولر گازی سرویس شوند که در صورت عدم سرویس به موقع کارایی دستگاه بشدت افت می یابد.

 • فین ها

 

فین ها از جنس آلومینیوم می باشند که بسیار حساس و شکننده نیز هستند که روی کویل ها را می پوشانند. با انجام سرویس دوره ای شما از خم شدن این فین ها جلوگیری می کنید و از مسدود شدن مسیر گردش هوا جلوگیری می کنید که در واقع باعث می شود فین ها در موقعیت اصلی خود مانده و کار خود را به خوبی و درستی انجام دهند.

 • هر چند وقت یکبار باید کولر گازی خود را سرویس کنیم؟

 

 

متاسفانه بسیاری از افراد در نگهداری و استفاده از کولر گازی اصلا سلیقه به خرج نمی دهند و با بیشترین استفاده از کولر گازی اصلا به فکر سرویس آن نمی افتند. بهتر است از این موضوع با خبر شوید که کولر گازی تا زمان خاصی بدون سرویس جوابگوی شما می باشد و بعد از مدتی شروع به خرج تراشی می کند و هزینه های هنگفتی را برای شما به بار می آورد.

 

اجزا های مختلف کولر گازی هر کدام برای سرویس نیاز به زمان خاصی دارد ولی بهتر است شما سالی یکبار برای سرویس کل کولر گازی خود زمان صرف کنید تا عملکرد کولر گازی شما به ماکزیمم ترین حالت خود برسد.

نصب کولر گازی

بسیاری از افراد با نزدیک شدن ماه های تابستان کم کم به فکر خرید کولرگازی می افتند و بعد از خرید اولین چیزی که به آن فکر می کنند یافتن یک متخصص و تکنسین کاردان در رابطه با نصب کولر گازی می باشد.

 

همچنین بسیاری از افراد از یک منزل به منزل دیگر اسباب کشی میکنند و برای نصب کولر طالب یک شخص بسیار حرفه ای در امر نصب کولر گازی می باشند.

 

حال مسئله ی اصلی در این بخش یافتن یک فرد مناسب و حرفه ای برای نصب کولر گازی می باشد تا در روز های گرم تابستان دیگر این زحمت بر گردن آن ها نباشد.

 

 

چرا نصب کولر گازی اهمیت بالایی دارد؟

 

ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که چرا نصب کولر گازی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد؟همانطور که می دانید هزینه ی اولیه کولر گازی مخصوصا در کشور ایران بسیار گران می باشد و از نظر اقتصادی اصلا درست نیست که هر چند سال یکبار کولر گازی منزل را تعویض کنید.همچنین با ایجاد هر مشکل کوچک در کولر گازی اگر به آن توجهی نشود ممکن است مشکل بزرگتر شده و هزینه های سرسام آوری را برای شما رقم بزند.

بسیاری از افراد بی تجربه و تازه کار در امر تعمیر کولر گازی اصلا توجهی به مارک و کارکرد کولر ندارند و فقط به این فکر میکنند که نصب کولر گازی مانند سایر وسیله ها می باشد و با سفت کردن چند پیچ به راحتی می توانند وسیله را نصب کنند.

 

ولی این یک باور اشتباه در این زمینه می باشد، علاوه بر خطر سقوط ، خرابی دستگاه و یا کارکرد نامناسب وسیله ممکن است خطر برق گرفتگی نیز جان افراد و حتی خود تعمیرکار را نیز به خطر می اندازد و سانحه ی ناگواری جان همه را تهدید کند.

 

همانطور که می دانید کولر های گازی با توجه به اندازه و نحوه ی کارکرد هر کدام ویژگی های خاصی دارند که حین نصب و استفاده از آنها باید حتما رعایت شود . برای نصب کولر های گازی باید حتما موارد زیر با توجه به دفترچه ی راهنما رعایت شود:

 

 • نحوه استقرار پنل داخلی و خارجی کولر گازی
 • لوله کشی های توکار کولر گازی و سایر انواع لوله کشی ها
 • اتصالات شیلنگ کندانسور و رطوبت زدایی سیستم
 • عایق بندی لوله های مبرد یا گاز
 • تست نشتی گاز 
 • شارژ اولیه گاز کولر گازی

 

بهتر است به این موضوع نیز دقت داشته باشید که در صورت نصب اشتباه یکی از قطعات کارکرد کولر افزایش می یابد و مصرف برق نیز بالا می رود  و در کمترین زمان دستگاه رو به زوال می رود.

 

همچنین سروصدای دستگاه نیز بیشتر می شود و باد گرم در گرمای تابستان به داخل خانه دمیه می شود که ممکن است بهای سنگینی برای شما داشته باشد.بدین منظور انتخاب تکنسین مجرب و با تجربه در امر تعمیر و نصب کولر گازی یکی از مهمترین چیز ها بعد از خرید کولر گازی می باشد که این متخصصان نیز ضمانت نامه ی 6 ماهه را نیز امضا کرده و پای قول های خود می مانند و خدمات با بهترین کیفیت را ارائه می دهند.

 

خدمات پس از فروش کولر گازی

 

خدمات پس از فروش کولر های گازی از جمله مهمترین ویژگی هایی می باشند که در تجارت الکترونیک باعث پیشرفت این محصولات شده است.اهداف بازاریابی مراکز فروش کولر از این خدمات پس از فروش این می باشد که کیفیت و کارکرد عالی کولر گازی را به رخ تمامی افراد بکشند و بگویند که در صورت خرابی نیز ما پشتیبان محصولات خود هستیم.

 

هدف از این پشتیبانی این است که شما بعد از چندین سال استفاده از این محصول اگر دچار مشکل شدید بدانید تنها نیستید و تیم کوچک پشتیبانی در اولین فرصت محصول را ساپورت کرده و ایرادات ان را رفع میکنند تا شما در روز های گرم سال به راحتی بتوانید استراحت کنید.

 

در صورتی که زمان گارانتی محصول شما به پایان نرسیده باشد شما می توانید با شماره های پشتیبان داخل دفترچه ی راهنما تماس گرفته و از متخصصان کمک بخواهید.

شارژ گاز کولر گازی

 • همانطور که می دانید کولر های گازی به کمک گاز که نام آن (( مبردها )) می باشد کار میکنند. این گاز ها در واقع برای کولر گازی بسیار مهم می باشند و در صورتی که مقدار آن نیز کمتر شود در سیکل سرمایشی و حتی گاهی گرمایشی کولر تاثیر دارد .

 

 

شارژ گاز کولر گازی در چه مواردی باید انجام شود؟

 

 

 • اگر کولر گازی خود را جدید خریده اید و یا بر اثر نشت گاز کولر گازی شما با کمبود گاز روبرو می باشد بهتر است از متخصصان تعمیر و سرویس کولر گازی تقاضا کنید تا برای کولر گازی شما کار های لازم را انجام دهند.

چرا باید از تعمیرکار مجرب برای شارژ گاز کولر گازی استفاده کرد؟

 

از آنجا که مقدار گاز موجود در کولر های گازی باید دقیق باشد بهتر است برای تزریق گاز به کولر حتما از افراد تعمیرکار مجرب کمک بگیرید زیرا برای این کار به یک ترازوی شارژ گاز نیز نیاز می باشد که افراد معمولی آن را ندارند.

 

همچنین تخلیه ی این گاز برای محیط زیست نیز بسیار خطرناک می باشد و باید به صورت تخصصی خالی شود.پس تخلیه و پرکردن این گاز حتما باید توسط متخصصان مجرب و کاردان صورت بگیرد.

 

بهتر است به این موضوع نیز دقت داشته باشید که کمبود گاز در کولر گازی باید حتما عیب یابی شود پس حتما نیاز است تا توسط افراد متخصص و کاردان صورت بگیرد زیرا یکی از این عوامل نشت گاز می باشد که باید ابتدا محل نشتی پیدا شود و به طور کامل رفع شود سپس توسط متخصصان تعمیراتی گاز به طور کامل شارژ شود.

 

از جمله مواردی که در شارژ کولر گازی مهم است  و هزینه شارژ گاز کولر گازی به آنها بستگی دارد، عبارتند از:

 

 • ظرفیت کولر گازی
 • نوع گاز یا مبرد مورد استفاده در کولر گازی
 • میزان گاز فعلی موجود در سیستم
 • شرایط کلی دستگاه اعم از لوله کشی ها و شرایط تعمیرات
 • دلایل نشتی کولر گازی

 

تکنسین تعمیرات کولر گازی ، باید اطلاعات کافی در رابطه با مواردی که گفته شد، داشته باشد تا قادر به تخمین درست از هزینه شارژ گاز کولرگازی و سرویس آن داشته باشد.

تعمیر کولرگازی در تهران

 

در سراسر کشور ایران به ویژه در شهر تهران که پایتخت می باشد برای تعمیر کولر گازی مراکزی ایجاد شده است تا تمامی افرادی که از این محصول استفاده میکنند با اطمینان خاطر این محصول را استفاده کنند.

 

نمایندگی تعمیر کولر گازی در شرق ، غرب ، شمال و جنوب تهران نمایندگی هایی را ایجاد کرده است تا تمامی همشهریان در هر نقطه از تهران که زندگی میکنند به راحتی بتوانند از خدمات این مرکز بهره ببرند و نیاز نباشد از این سر شهر به ان سر شهر بروند تا فقط با یک تعمیرکار مشورت کنند.

 

چندين سال پیش برای تعمیر یک قطعه ی کوچک کولر گازی مجبور بودید کولر گازی را از این سر شهر به آن سر شهر با خود حمل کنید تا متخصصان تعمیراتی ان را مورد بررسی قرار دهند که در راه به ترافیک های بزرگ برخورد می کردید و حمل آن باید توسط وانت صورت می گرفت زیرا بسیار سنگین بود. بعد از ان نیز باید به این نکته توجه داشت که ممکن بود در همان تعمیرگاه قطعه ی مورد نیاز شما وجود نداشت یا باید چندین هفته منتظر می ماندید تا قطعه برسد و یا باید کولر را به یک تعمیرگاه دیگر انتقال می دادید.

 

اما امروزه با بیشتر شدن مراکز تعمیراتی فقط کافی است تا با شماره تماس های ذکر شده تماس حاصل نمایید که در اولین فرصت متخصصان تعمیراتی در محل حضور یافته و تمامی خواسته های شما را برآورده میکنند و به تعمیر و یا سرویس کولر گازی می پردازند.

تعمیرات داکت اسپیلت

مرکز تعمیراتی داکت اسپیلت از جمله مراکز معروفی در پخش داکت اسپلیت ها می باشند که با فروش بهترین و باکیفیت ترین داکت اسپلیت ها در ایران بسیار مشهور شده است زیرا این محصول بسیار ارزشمند و کارآمد می باشد.

 

بزرگترین کمبود ایران در رابطه با تعمیرات و خدمات داکت اسپیلت بود که این شرکت با تلاش های بی وقفه سعی در تولید آنها دارد و نیاز های کشور را در این رابطه رفع میکند. زیرا بهتر است بدانید که هر کشوری جدای از تولید بیشتر به خدمات پشتیبانی و تعمیرات نیازمند می باشد.

 

بهترین تعمیرکاران در مرکز تخصصی تعمیرات داکت اسپلیت

 

این شرکت برای استخدام متخصصان افرادی را زیر نظر میگرفت که بتوانند در کمترین زمان مشکل داکت اسپیلت را دریافته و به رفع مشکل آن بپردازند آن هم با کمترین هزینه. همچنین دوره های مخصوصی برای این متخصصان در نظر گرفته شده بود تا بهترین تجربیات را از آن کسب کنند.

 

در تعمیرگاه های مجاز داکت اسپیلت همواره متخصصان کاردان و باتجربه به شما اطمینان خاطر می دهند که در صورت بروز مشکل هستند و شما را یاری میکنند و در صورت بروز مشکل و یا خرابی در وسیله در اولین فرصت در محل حضور یافته و مشکل را برای شما با کمترین هزینه رفع میکنند.

مزایای استفاده از سیستم داکت اسپلیت در مقایسه با سایر سیستم‌های تهویه

 

استقلال کامل سیستم مطبوع در مقایسه با سیستم های مرکزی بالاتر بودن راندمان گرمایشی در مقایسه با رادیاتور و گرمایش از کف تقلیل حجم لوله کشی مسی در مقایسه با سیستم داکت اسپلیت و همچنین کاهش حجم لوله کشی آب گرم در مقایسه با رادیاتور ، گرمایش از کف ، چیلر و مینی چیلر .

 

 • مستقل بودن سیستم مطبوع در مقایسه با سیستم های مرکزی
 • افزایش راندمان گرمایشی در مقایسه با رادیاتور و گرمایش از کف 
 • کم بودن حجم لوله کشی مسی در مقایسه با سیستم داکت اسپلیت 
 • کم شدن میزان حجم لوله کشی آب گرم در مقایسه با رادیاتور، گرمایش از کف ، چیلر و مینی چیلر .

 

 • کوچکتر شدن داکت تاسیسات در ساختمان
 • استفاده از کانال کشی افقی زیر سقف در مقایسه با کولر آبی
 • مینیمم شدن کانال های توزیع هوا نسبت به کانال های سیستم کولر آبی به دلیل کیفیت مطلوب تر هوای تولید شده و حجم هوای کمتر .
 • نصف بودن هزینه ی سیستم داکت اسپلیت با کویل آب گرم نسبت به هزینه ی سیستم های چیلر و مینی چیلر 

 

 

 برخی از تفاوت های داکت اسپلیت های موجود در بازار :

 

 

 • در نمونه های موجود در بازار کنترل بازه حرارتی حالت گرمایش فقط با توجه به دور فن دستگاه قابل کنترل می‌باشد . اما در بعضی دستگاه های داکت اسپلیت علاوه بر وجود کنترل دور فن در سرعت ، به دلیل اضافه شدن شیر سه راهی الکترونیکی در مسیر آب گرم می توان دبی جریان آب ورودی به کویل را نیز کنترل نمود در این حالت علاوه بر مدیریت بهتر بر حالت گرمایشی در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می گردد .

 

عیب یابی و رفع عیب کولر گازی

 • همواره بهتر است به این موضوع دقت داشته باشید که قبل از شروع تابستان گرم و سوزان بهتر است  از کارکرد سالم و بی عیب و نقص کولرگازی خود مطمئن شوید.اگر در کولر گازی شما ایراد و یا مشکلی وجود دارد و یا سیستم دچار عیب شده است بهتر است نگرانی نباشید و در اولین فرصت با متخصصان تعمیر کولر گازی تماس گرفته و از آنها برای رفع این مشکلات و عیب ها کمک بخواهید تا در محل حضور یابند.

 

 • همچنین عیب یابی اسپیلت نیز بسیار مهم می باشد زیرا:

 

عیب یابی صحیح دستگاه، پایان دهنده ی روند مشکلات و ایرادات کولر گازی تان پایان می باشد. در صورتی که ایرادات جزئی سیستم کولر خود را به موقع شناسایی و عیب یابی نمایید، می توانید از رخ دادن مشکلات بزرگتر و جدی تر دستگاه جلوگیری کنید تا نیازی به صرف هزینه زیاد برای تعمیر اسپلیت نباشد.
در این بخش بیشترین مشکلاتی که برای کولر های گازی و اسپلیت ها رخ می دهد بیان شده است و همچنین روش های رفع این مشکلات نیز برای شما مشخص شده است. بهتر است بدانید تمامی این ها فقط جهت اطلاع می باشد و سر خود دستگاه را دستکاری نکنید.

 

۲

کمپرسور روشن نشده و کار نمی کند!

 

از جمله دلایلی که باعث عدم روشن شدن کمپرسور کولرگازی می باشد سوختگی یکی از سیم های اتصال می باشد. همچنین ممکن است دلیل این مشکل معیوب بودن خازن استارت و یا معیوب بودن خود کمپرسور باشد. بهتر است برای رفع این مشکل ابتدا شارژ گاز کولر گازی را چک نمایید و کویل های کندانسور را تمیز کرده و سپس در مرحله ی آخر خازن را بررسی کنید. بعد از این بررسی ها اگر کمپرسور کار نکرد باید با متخصصان تماس حاصل نمایید تا برای شما این قطعه را تعویض نمایند.

۱

کولر گازی اصلا کار نمی کند!

 

برای بررسی این مشکل ابتدا بهتر است ریموت کولرگازی را بررسی کنید تا خراب نشده باشد و یا در باتری آن مشکلی وجود نداشته باشد. پس بهتر است برای اینکار ابتدا ریموت را مورد بررسی قرار دهید.در صورتی که ریموت به درستی کار می کند باتری های ترموستات را مورد بررسی قرار دهید و اگر سالم بود بهتر است فیوز مدار سیستم را مورد بررسی قرار دهید.اگر فیوز سالم بود و جریان مدار قطع نشده بود حتما مشکل تخصصی می باشد.

۳

کولر گازی پیوسته کار کرده و خاموش نمی شود!

 

حتی در هوای رم و شرجی نیز کارکرد صحیح کولر اینگونه می باشد که برای چند دقیقه خاموش می شود و دوباره شروع به کار میکند. اما اگر کولر شما بدون وقفه مشغول به کار می باشد  این نشان می دهد که در فن کولر شما مشکلی بوجود آمده است.فن ترموستات باید بر روی درجه ی خاموش قرار بگیرد در این صورت دقت کنید که آیا فن دستگاه خاموش می شود یا خیر. میزان مبرد موجود در سیستم  و سوئیچ رله نیز برای اطمینان بهتر است مورد بررسی قرار بگیرد تا اطمینان حاصل شود.

۵

کولر گازی دائما روشن و خاموش می شود!

 

 • هنگامی که کولر گازی شما پشت سر هم و بدون وقفه روشن و خاموش می شود نشان دهنده ی این می باشد که در کولر شما مشکلی وجود دارد .

 

 • این مشکل ممکن است در قسمت کندانسور باشد که ممکن است کثیف شده باشد و یا دچار انسداد شده باشد. گاهی نیز ممکن است اواپراتور کثیف شده باشد.

 

بهتر است هر دو بخش را از نظر مسدودیت و گرفتگی بررسی کنید و همچنین کل دستگاه کولر را نیز تمیز کاری کرده و مواد زائد را از بین ببرید تا مشکل احتمالی رفع شود.

۴

فرآیند خنک سازی کولر یکنواخت نیست!

 

گاهی ممکن است بعد از روشن کردن کولر یکی از اتاق های خانه به صورت سونای خشک و دیگری به صورت سرخانه باشد. این مشکل بسیار رایج می باشد که بهتر است توسط متخصصان تعمیراتی مورد بررسی قرار بگیرد و بهتر است چک شود. قبل از اینکه با متخصصان تماس حاصل نمایید بهتر است موارد زیر را خودتان بررسی کنید:

 

 • آیا درز گیرها و عایق بندی خانه دستکاری نشده اند؟ معمولا غیر یکنواخت بودن هوای محیط ناشی از وجود درز و شکاف در عایق بندی خانه و یا درزگیرها است.
 • سیم کشی ها و اتصالات را چک کرده و از نبود قطعی، سوختگی و یا موارد دیگر مطمئن شوید.ممکن است ایراد سیم کشی و اتصالات نیز سبب این امر شده باشد.

۶

علت خنک نکردن کولر گازی

 

آیا شما فیلتر های کولر گازی را در چند ماه گذشته تعویض کرده اید؟اگر پاسخ شما نه می باشد بهتر است در اولین فرصت فیلتر هوا را تعویض کنید سپس دوباره کولر را مورد بررسی قرار دهید در صورتی که مشکل همچنان ادامه دارد در این صورت مشکل از ترموستات دستگاهتان می باشد . در صورتی که ترموستات شما سالم بود مشکل در کلید عملکرد کولر گازی شما می باشد و یا ممکن است مشکل مربوط به برد الکترونیکی و فن و موتور فن کولر باشد. در نهای اگر مشکل توسط خودتان قابل تشخیص و حل نبود در این صورت بهتر است برای داشتن کولری با باد خنک از متخصصان تعمیراتی کولر گازی کمک بخواهید.

۸

کولر گازی چکه می کند! (نشتی یا آبریزش کولر گازی)

 

نشتی آب و چکه کردن کولر گازی می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد:

 

 • گرفتگی لوله یا فیلتر
 • وجود درز و شکاف در لوله تخلیه آب
 • از بین رفتن عایق دور لوله های مبرد کولر گازی

 

ابتدا بهتر است این موارد را خودتان مورد بررسی قرار دهید و در صورتی که نتوانستد محل دقیق و یا دلیل آن را بیابید بهتر است با متخصصان تعمیر کولر گازی تماس گرفته و درخواست کمک نمایید.

۷

علت کار نکردن فن کولر گازی

 

 • برای حل مشکل عدم کارکرد فن کولر ابتدا بهتر است به این موضوع دقت داشته باشید که در داخل فن چیزی گیر نکرده باشد.
 • سپس جهت اطمینان بهتر است فیلتر هوا را مورد بررسی قرار دهید که اگر کویل اواپراتور و مسیر خنک کننده یخ زده بودند ، اجازه دهید ابتدا یخ های موجود آب شوند و سپس کارکرد فن را مورد بررسی قرار دهید.

 

به احتمال قوی ممکن است اجزای داخلی فن کولر گازی مانند تسمه یا موتور دچار مشکل شده باشد که باید با متخصص تعمیر کولر گازی حتما تماس حاصل نمایید.

۹

علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی

 

خاموش شدن کولر گازی میتواند به دلایل متفاوتی بستگی داشته باشد که شامل موارد زیر می باشد:

 

 • مشکلات برق کشی و سیم کشی ساختمان و یا کولر
 • اتصالی ها و فیوزهای سوخته در سیستم کولر و کل ساختمان
 • تنظیمات ترموستات
 • در برخی از کولر ها گاهی در صورتی که دما را بر روی اعداد خیلی بالایی تنظیم نمایید، کولر ناگهان خاموش می شود
 • در برخی از موتورهای کولرهای گازی، در هنگام اورلود موتور یا افزایش بار وارد شده به موتور، یک سوئیچ استراحت داخلی دارند که آن را به دلیل مدت زمان طولانی، تهویه نامناسب و ولتاژ نامناسب خاموش می کند.
 • است در اثر افزایش فشار، سوئیچ های (های پرشر) بطور خودکار سیستم را برای جلوگیری از هرگونه آسیبی خاموش می کنند.

۱۱

کویل های یخ زده!

 

دلیل یخ زدن کویل ها مبرد کم و یا جریان هوای محدود می باشد. برای اینکه به این نتیجه برسید که وجود جریان هوا کافی می باشد ابتدا فیلتر را مورد بررسی قرار دهید و از انسداد و گرفتگی بررسی کنید. در صورتی که فیلتر کثیف می باشد آن را تمیز کنید و یا در صورت نیاز آن را تعویض نمایید. برای اطمینان دست خود را بر روی دریچه ی خروجی هوا قرار دهید و از حرکت آزادانه ی هوا اطمینان حاصل کنید. اگر مشکل حل نشد ممکن است در سیم کشی و اتصالات ایرادی وجود داشته باشد از قطع نبودن اتصالات اطمینان حاصل کنید.

۱۰

ترموستات کولر درست عمل نمی کند!

 

یکی از دلایلی که باعث می شود مشکل در ترموستات برای شما مشخص شد این است که شما برای کولر یم دمایی را انتخاب میکنید ولی کولر با تنظیمات شما متفاوت عمل میکند.این مشکل نشان می دهد ترموستات درست کالیبره شده است و ممکن است بعد از کالیبر شدن نیز دوباره از تنظیم خارج شود و لازم باشد دوباره کالیبره شود. توصیه می شود ترموستات قدیمی خود را با مدلهای جدید دیجیتالی تعویض نمایید زیرا ترموستات های جدید دیجیتالی از دقت و کیفیت بالایی برخوردارند و مشکلی در تغییر کالیبراسیون ندارند.

هزینه های سرویس و تعمیرات کولر گازی

 

زمانی که کولر گازی شما دچار مشکل فنی شد و یا زمان سرویس کولر گازی شما سر رسید دیگر نیاز نیست تا به صورت حضوری به محل مراجعه کنید و با متخصصان تعمیراتی مشورت کنید تنها کار لازم برای شما این است که با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید.

 

هنگامی که با متخصصان تعمیراتی کولر گازی تماس گرفتید ابتدا متخصصان از شما مشکل کولر گازی را می پرسند و در صورتی که مشکل جزئی باشد خط به خط و مو به مو مراحل راه اندازی را برای شما بازگو میکنند تا از پشت تلفن خودتان بتوانید مشکل را رفع کنید و به شما زمان میدهند تا روش را اعمال کنید.

 

اگر به راحتی خودتان توانستید مشکل را رفع کنید که در این صورت تماس به پایان می رسد ولی در برخی از شرایط که مشکل کمی فنی تر می باشد و برای رفع مشکل نیاز است تا از برخی از وسایل و برخی از فن ها استفاده شود متخصصان از شما آدرس را گرفته و در کمتر از 1 ساعت در محل حضور می یابند و خدمات مورد نیاز را به شما ارائه میدهند.

 

ناگفته نماند که تمامی هزینه هایی که متخصصان تیم تعمیرات کولر گازی از شما دریافت می کنند بر اساس نرخ مصوب اتحادیه می باشد و هیچ هزینه ی اضافی از شما دریافت نمی شود.

لذت خدمات صادقانه

هنگام تماس با پشتیبانی و ثبت درخواست اعزام تعمیر کار به محل جهت تعمیر کولر گازی شما ، پشتیبانی به صورت مداوم در خدمت شما کاربر گرامی میباشد و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا حتی عدم رضایت شما از تعمیر کار سعی در حل مشکل و یا توبیخ تعمیرکار و پس دادن تمامی وجه گرفته شده از شما را تضمین میکنن میکند. تعمیرگاه مرکزی یک واسطه نیست یک ضامن است برای ارائه بهترین و با کیفیت ترین نوع خدمات به شما عزیزان

سوالات مطرح شده از طرف مشتریان

پس از تماس تلفنی شما با تعمیرگاه و ثبت درخواست تعمیرات، تعمیرکار ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و بعد از هماهنگی طبق زمانی که شما اعلام می کنید جهت ارائه خدمات در محل حاضر می شود.

مدت زمان تعمیر دستگاه شما بستگی به نوع دستگاه و نوع خرابی آن متغیر می باشد. اما ما این ضمانت را می دهیم که عیب یابی و رفع عیب دستگاه شما در سریعترین زمان ممکن انجام شود.

خیر اگر خرابی مجدد دستگاه از همان مشکلی باشد که شما برای رفع آن با تعمیرگاه دیبا پشتیبان تماس گرفته باشید و کمتر از ۶ ماه از خدمات ما گذشته باشد طبق گارانتی دیبا پشتیبان تعمیر و رفع عیب دستگاه شما رایگان انجام می شود.

تمامی هزینه سرویس پس از حل مشکل بصورت کامل و رضایت مشتری توسط تعمیرکار دریافت می شود تمامی هزینه های ما طبق تعرفه به شما اعلام میگردد

تعمیرگاه مرکزی با افتخار اعلام میکند که تابحال تمامی سعی خود را کرده چندین هزار مشتری خود را راضی نگه دارد اما چنانچه نارضایتی وجود داشته باشد در اسرع وقت به مشکل شما رسیدگی خواهد شد.

ما با بیش از 30 سابقه در امر تعمیر لوازم خانگی این اطمینان را میدهیم که تمامی قطعات استفاده شده اصل می باشد تا هم مانگران مرجوع شدن خدمات نباشیم و برای اطمینان خاطر شما مشتری عزیز قطعات و خدمات خود را 180 روز ضمانت کتبی میکنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *