خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ

خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ

یک مشکل شایع در تلویزیون های LED و LCD سامسونگ، خاموش و روشن شدن تلویزیون می باشد. این مشکل به این صورت است که در حال تماشای تلویزیون هستید که تلویزیون خود به خود خاموش و روشن می شود و این حالت امکان دارد چندین بار تکرار شود. یا اینکه با روشن کردن تلویزیون لوگوی سامسونگ ظاهر می شود و تلویزیون خاموش می شود این حالت تکرار می شود، و تنها راه قطع کردن برق تلویزیون می باشد. ما در این مقاله قصد داریم علت خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ را به طور کامل برای شما توضیح بدهیم. بعضی مواقع این مشکل ساده است و شما خودتان می توانید عیب را برطرف کنید. با خواندن این مقاله می توانید تصمیم بگیرید که تلویزیون شما به تعمیر نیاز دارد یا خودتان می توانید مشکل را برطرف کنید.

 

 

عیب یابی خاموش و روشن شدن تلویزیون

خرابی مین برد تلویزیون

مین برد را می توان پردازش صدا و تصویر دانست ، یعنی برای اینکه صدا و تصویر آماده نمایش شوند باید توسط مین برد پردازش شوند. تمام ورودی های تلویزیون به مین برد وصل می شوند و با پردازش سیگنالهای ورودی به نمایش در می آیند. وقتی که کار کرد مین برد به مشکل مواجه شود تلویزیون به درستی کار نمی کند. یکی از این مشکلات خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ می باشد. معمولا این مشکل در مین برد به دلایل مختلفی به وجود می آید.

خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ به علت خرابی مین برد تلویزیون

اگر تلویزیون شما 5 سال یا بیشتر از عمر آن می گذرد خرابی مین برد می تواند به دلیل فرسوده شدن بعضی از آی سی ها باشد و با تعویض این میکرو کنترل ها می توان مشکل را برطرف کرد.  در بعضی از موارد استفاده از فلش یا هارد دیسک ویروسی باعث خرابی مین برد می شود. در این صورت باید آی سی برنامه مین برد تعویض و یا دوباره برنامه ریزی شود. برای برنامه ریزی آی سی(IC) ، باید از برد جدا شود و بر روی پروگرمر قرار بگیرد و دوباره برنامه ریزی شود. 

بعضی از بردها این قابلیت را دارند که بدون جدا شدن آی سی از مین برد برنامه ریزی شوند. برای این کار ما از دستگاه های پیشرفته استفاده می کنیم. کار با این دستگاه نیازمند تخصص و تجربه می باشد که تعمیرکاران این مرکز تمام آموزش لازم را دیده اند.

 

دستگاه های متصل به تلویزیون

یکی دیگر از موضوعاتی که باعث خاموش و روشن شدن تلویزیون می شود، خرابی دستگاه های است که به تلویزیون متصل می شوند. بعضی مواقع خرابی دستگاه های مثل گیرنده دیجیتال و رسیور باعث می شود که تلویزیون خاموش و روشن شود. برای حل مشکل بهتر است که یکی یکی دستگاه های متصل به تلویزیون را قطع کنید و تست کنید. وقتی دستگاه مورد نظر شناسایی شد به هیچ عنوان دستگاه را به تلویزیون وصل نکنید چون باعث خرابی تلویزیون می شود.

خرابی کابل های اتصال به تلویزیون نیز باعث به وجود آمدن مشکل می شوند. در صورتی که دستگاه های متصل را بررسی کردید. کابل های آنها را نیز بررسی کنید در بیشتر موارد خرابی کابل HDMI باعث آسیب به برد تلویزیون می شود. بهتر است از کابل HDMI مرغوب استفاده نماید. ورودی های مثل فلش و هارد دیسک را نیز چک کنید. اگر مشکل برطرف نشد با مرکز تعمیر تلویزیون تماس بگیرید.

 

خرابی برد پاور

برد پاور وظیفه ولت رسانی به تمام قطعات تلویزیون را دارد. اگر برد پاور به درستی کار نکند کار کرد تلویزیون با مشکل مواجه می شود. اگر برد پاور به درستی ولت مین برد را تامین نکند باعث می شود که کار کرد مین برد با اختلال همراه شود. یک از این اختلالات خاموش و روشن شدن تلویزیون می باشد. برد پاور معمولا در اکثر موارد قابل تعمیر می باشد. یکی از دلایلی که باعث خرابی برد پاور تلویزیون می شود نوسان برق می باشد.

برای جلوگیری از نوسان برق می توانید از محافظ برق استفاده کنید ، لازم به ذکر است که حتما از محافظ برق مخصوص تلویزیون استفاده کنید تا بهترین کارایی را داشته باشد. یکی دیگر از عواملی که باعث خراب برد پاور می شود فرسوده شدن خازن های برد پاور می باشد که با تعویض این خازن ها مشکل برطرف می شود. یک نکته مهم این است که برد پاور باید به موقع تعمیر شود در غیر این صورت باعث خرابی مین برد نیز می شود.

 

حل مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ

همان طور که توضیح دادیم مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون می تواند از دستگاه های ورودی یا برد های تلویزیون باشد، بنابراین اگر مشکل از دستگاه های جانبی و اتصالات تلویزیون نبود، بهتر است برای تعمیر تلویزیون با یک مرکز معتبر و تخصصی در این زمینه تماس بگیرید. تعمیرگاه مرکزی با چندین دهه تجربه در زمینه تعمیرات لوازم صوتی و تصویری می تواند این مشکل را برای شما حل کند. کارشناسان تعمیرگاه مرکزی با تجربه و تخصص کامل می توانند تعمیر تلویزیون شما را در منزل انجام دهند. شما می توانید برای تعمیر تلویزیون خود با تعمیرگاه مرکزی تماس بگیرید و درخواست تعمیر تلویزیون خود را ثبت کنید. 

بعد از ثبت درخواست شما تکنسین متخصص تعمیر تلویزیون با قطعات مورد نیاز برای تعمیر دستگاه شما به محل و منزل شما می آید. تکنسین های تعمیرگاه مرکزی سعی بر آن دارند که مشکل در محل برطرف شود، در صورتی که تعمیر برد تلویزیون شما در محل امکان پذیر نباشد، برد تلویزیون شما به تعمیرگاه انتقال می یابد. 

مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون مدل 40d5550

تلویزیون های سامسونگ مدل 40d5550 یکی از تلویزیون های با کیفیت سامسونگ هستند. مشکل خاموش و روشن شدن در این تلویزیون ها شایع است و دلیل این خرابی فرسودگی قطعات برد تلویزیون می باشد. معمولا در این مدل خرابی از مین برد تلویزیون می باشد. مین برد تلویزیون در این مدل قابل تعمیر می باشند. تعمیر مین برد با دستگاه های پیشرفته انجام می شود. به همین منظور برای تعمیر برد ، تلویزیون باید به تعمیرگاه منتقل شود. البته در صورتی که خرابی از برد پاور باشد در اکثر موارد در محل و منزل قابل تعمیر می باشد. 

برد پاور دارای قطعاتی است که با فرسوده شدن آن قطعات تلویزیون دچار مشکل می شود. یکی از مهمترین قطعات خازن می باشد. معمولا خازن ها بعد از گذشت 5 سال فرسوده می شوند و بهتر است تعویض شوند. اگر تعویض خازن های فرسوده دیر انجام شود باعث خرابی آی سی برد پاور می شود که هزینه تعمیر را بیشتر می کند.

خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ

9 دیدگاه

 • سعیدی

  سلام تلویزیون ما خراب شده خود به خود خاموش و روشن می شه اینطوری که لوگوی اسمارت میاد بعد خاموش می شه بعد دوباره اسمارت میاد به نظر شما مشکل از چیه لطفا راهنمایی کنید. ممنون

  • admin

   سلام مین برد تلویزیون شما خراب شده است و باید تعمیر شود. تعمیر مین برد در منزل انجام می شود.

 • قاسمی

  سلام تلویزیون ما سامسونگ مدل 40f5550 معمولا هر یک ساعت خاموش و روشن می شه به نظر شما مشکل از چی می تونه باشه و هزینه تعمیرش چقدر می شه

  • admin

   سلام. معمولا این مشکل از برد پاور تلویزیون می باشد. برای اعلام هزینه تلویزیون باید مورد بررسی قرار بگیرید

 • رستگار

  سلام تلویزیون ما مدل 40d5550 هستش الان وقتی تلویزیون روشن می شه لوگوی اسمارت میاد بعد دوباره خاموش می شه و همیجوری تکرار می شه به نظر شما مشکل از چی می تونه باشه

  • admin

   سلام. این خرابی به مین برد تلویزیون می باشد، مین برد قابل تعمیر می باشد.

 • حیدری

  سلام تلویزیون سامسونگ داریم خودش تند تند پشت سر هم خاموش روشن میشه بدون اینکه از کنترل استفاده کنیم مشکل از چیه؟!

  • admin

   سلام. خاموش و روشن شدن تلویزیون دلایل مختلفی دارد، در صورتی که تلویزیون شما دکمه های لمسی دارد احتمال خرابی این دکمه ها وجود دارد. خرابی مین برد و خرابی برد پاور از دلایل مهم این خرابی می باشد.

  • admin

   سلام. مین برد تلویزیون خراب شده است و باید تعمیر شود. تعمیر مین برد با دستگاه bga انجام می شود.

 • ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.