هزینه تعمیر تلویزیون

در مراکز تعمیر بیشترین درخواست و مراجعه مربوط به خرابی تلویزیون است.

تعمیر تلویزیون بسته به نوع آسیب و قطعه هزینه متفاوتی دارد.

تلویزیون وسیله ای است که در همه خانه ها مورداستفاده قرار می گیرد و در انواع و اقسام مختلفاچ دی و فول اچ دی تولید و به بازار ارائه می شود.

آشنایی با انواع نمایشگر های تلویزیون

 

نمایشگر تلویزیون در نحوه تعمیر آن تأثیری مستقیم دارد. انواع مختلفی از نمایشگر ها وجود دارند که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت. به طور کلی بهترین کیفیت نمایشگر را تلویزیون های فول اچ دی به خود اختصاص داده اند. در این نوع تلویزیون حتی جزئیات ریز و کوچک هم باکیفیت بالا نمایش داده می شود.

تلویزیون ال ای دی، پلاسما و ال سی دی سه گروه بسیار پر طرف‌دار در میان انواع تلویزیون هستند. تلویزیون های ال سی دی برق کمتری را در قیاس با تلویزیون های معمولی مصرف می کنند و به همین دلیل طرف‌داران بسیاری در سطح دنیا دارند.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

ال سی دیLCD

ساختار این نوع تلویزیون از دولایه شفافبه هم چسبیده تشکیل شده است. کریستال های ال سی دی از فلورسنت برای نوردهی استفاده می کنند و از خود نور ندارند. تلویزیون های ال سی دی در ابعاد و اندازه های متنوع به بازار عرضه می شوند.

پلاسما pelasma

این نوع تلویزیون از چند سلول مختلف تشکیل شده است و هر سلول دارای دو صفحه جداگانه شیشه ای است. در فاصله بین سلول ها گاز زنون و نئون وجود دارد. تلویزیون های پلاسما تنوع زیادی ندارند و منبع نور آنها در خود تلویزیون وجود دارد. در اکثر موارد مشکلاتی نظیر وجود سایه ای شبح مانند بر روی تصویر این نوع دستگاه آزاردهنده است. بیشتر تصاویر تلویزیون حالتی متحرک و غیر ثابت دارند اما این شبح می تواند روی آرمشبکه های تلویزیونسایه ایجاد کند.

ال ای دیLED

تلویزیون های ال ای دی نسل جدید تلویزیون های ال سی دی هستند که کیفیت تصویر بهتری را به مخاطب ارائه می دهند.

دور صفحه نمایشگر تلویزیون های ال ای دی چراغ هایی درنظر گرفته شده که رنگ های مشکی را باکیفیت بهتر و حالت طبیعی تری نمایش می دهد. تلویزیون های ال ای دی در سایز های ۴۰ تا ۷۰ اینچ در بازار موجود هستند. جالب است بدانید این نوع تلویزیون ها برق و انرژی کمتری مصرف می کنند بنابراین پیشنهاد می شود برای صرفه جویی در مصرف برق حتی‌الامکان از این نوع تلویزیون استفاده کنید.

هزینه تعمیر تلویزیون در سال ۱۴۰۰

قیمت دلار تأثیر مستقیمی بر تعمیر دستگاه تلویزیون دارد. امروزه با نوسانات زیاد قیمت دلار هزینه های تعمیر تلویزیون افزایش زیادی پیدا کرده است.

برای مثال قیمت لامپ تلویزیون تا حدود ۱۵۰هزار تومان افزایش پیدا کرده است. تعویض و تعمیر قطعات اصلی مانند نمایشگر هزینه های میلیونی را برای مشتری به دنبال دارد.

هزینه تعمیر تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی و پلاسما از تلویزیون های معمولی بسیار بیشتر است. قیمت تعمیر هر قطعه اعم از نمایشگر، پنل، بردها و... متفاوت است.

هزینه تمام شده قیمت تعمیر تلویزیون شامل قیمت قطعه، اجرت تعمیرکار و هزینه های مربوط به انتقال تلویزیون می شود.

 

 

 

 

     تعمیر پنل نمایشگر تلویزیون

 

 

 

 

 

 

پنل تلویزیون و نمایشگر آن جز گران ترین قطعات تلویزیون محسوب می شود. پنل تلویزیون همان قسمت جلویی دستگاه است که جنس آن شیشه ای است و از اجزای اصلی تلویزیون به حساب می آید که خرابی آن اغلب ناشی از ضربه، آبخوردگی و شکستگی است.

هزینه تعویض پنل نمایشگر

قیمت پنل تلویزیون بسیار زیاد است و امروزه با افزایش قیمت دلار هزینه این قطعه با افزایش شدیدی روبرو شده است. به علت قیمت زیاد این قطعه بسیاری از افراد تمایل به تعویض قطعه ندارند. در حال حاضر واردات پنل نسبت به گذشته به دلیل عدم استقبال افراد بسیار کاهش یافته است. ۶۰ تا۸۰ درصد هزینه تلویزیون شامل قطعه پنل می باشد. قیمت تعمیر و تعویض پنل بسته به نوع و اندازه آن متفاوت است و هرچه سایز پنل بزرگ تر شودمسلماًقیمت تعویض و تعمیر آن نیز بیشتر می شود.

تعمیر و تعویض لامپ تصویر تلویزیون

زمانی که تلویزیون شما از لحاظ کیفیت صدا کاملاً سالم است اما فاقد تصویر میباشد، به احتمال زیاد لامپ های دستگاه دچار مشکل و سوختگی شده اند. تعمیرکاران ماهر با بررسی و عیب یابی دقیق دستگاه می توانند به لامپ های خراب شده و سوخته را تعمیر کنند. هزینه تعمیر لامپ تلویزیون به طور متوسط بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان متغیر است.

تعمیر خازن تلویزیون

خازن از جمله اجزای اصلی و مهم تلویزیون است که از فیلتر سیگنال، تعویض خودکار کانال ها و ورود برق بیش از اندازه جلوگیری می کند. در صورتی که هنگام مشاهده تلویزیون بویی شبیه آمونیاک احساس کردید و هم‌زمان با آن عملکرد دستگاه متوقف شد، خازن دستگاه شما سوخته است. هزینه تعمیر خازن تلویزیون بسته به نوع مشکل آن متفاوت است. در صورتی که آسیب به خازن جزئی باشد این قطعه قابل تعمیر است ولی چنانچه خازن دچار مشکل اساسی شده باشد، نیاز است که این قطعه تعویض شود. تعمیر خازن بین ۱۵۰ تا ۳۲۰ هزار تومان هزینه می برد.

 

 

تعمیر بک لایت تلویزیون

برای اینکه در صفحه تلویزیون تصویر ایجاد شود، در هر چهار سمت آن قطعاتی وجود دارند که وظیفه آنها کنترل کیفیت تصویر در تلویزیون است. میزان کیفیت و وضوح تصویر به مرغوب و استاندارد بودن این قطعه بستگی دارد.

بک لایت شامل نور پس زمینه در تصویر تلویزیون است که درصورتی که با مشکل و خرابی روبرو شود، تیرگی صفحه نمایشگر و کاهش کیفیت تصویر را به دنبال دارد. درواقع زمانی که بک لایت دستگاه دچار مشکل می شود، تصویر به صفحه نمایشگر شما بدون مشکلی ارسال می شود ولی نور پس زمینه جهت مشاهده تصویر با وضوح و نور استاندارد وجود ندارد.

در هنگام خرابی بک لایت تلویزیون ممکن است شما لکه های تیره متعددی را روی صفحه نمایشگر ببینید و یا ممکن است نقاطی نورانی قسمتی از صفحه نمایشگر شما را درگیر کند. در این صورت باید هرچه سریع تر برای رفع مشکل و تعمیر تلویزیون خود اقدام کنید.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون بسیار زیاد است به همین دلیل پیشنهاد می شود حتی‌الامکان این قطعه را تعمیر کنید. با توجه به افزایش نرخ دلار، تعمیر این قطعه از دستگاه قیمت های متغیری دارد. به صورت میانگین تعمیر بک لایت چیزی حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان در تلویزیون‌های معمولی هزینه بر است. در تلویزیون هایی با مدلبالاتر تعمیر این قطعه چیزی حدود ۷۵۰ تا ۱میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می تواند هزینه بر باشد.

 

تعمیر منبع تغذیه تلویزیون

وظیفه تأمین تغذیه تلویزیون شما به عهده برد تغذیه است. تغذیه تلویزیون از طریق برق تأمین می شود و در صورتی که برق موردنیاز به بخش های مختلف دستگاه نرسد، عملکرد تلویزیون دچار اختلال می شود

وظیفه تأمین انرژی موردنیاز تلویزیون به عهده پاور است. در صورتی که پاور دستگاه شما با مشکل مواجه شود، جریان برق وارد تلویزیون نمی شود و عملاًتلویزیون شما به یک دستگاه بدون استفاده تبدیل می شود. پاور دستگاه بسیار حساس و آسیب پذیر است و عیب یابی آن باید با دقت زیادی بررسی شود.

دلایل خرابی منبع تغذیه (پاور تلویزیون)

خرابی پاور تلویزیون می تواند به دلایل زیادی ایجاد شود که از مهم ترین آنها می توان به خرابی ترانزیستورها اشاره کرد. در صورتی که قطعه ترانزیستور جهت تعویض در مراکز تعمیرات موجود نباشد، بالاجبار باید اقدام به تعویض برد پاور نمود. در صورتی که روشن شدن دستگاه شما با تأخیر انجام می شود، نشان دهنده خرابی پاور تلویزیون شما است. خاموش شدن خودکار دستگاه پس از چند ساعت نیز به علت خرابی پاور اتفاق می افتد.

در صورتی که چراغ کوچک جلوی دستگاه شما در حالت چشمک زن قرار داشته باشد ولی تلویزیون روشن نشود، دلیل دیگری برای خرابی پاور دستگاه شما به حساب می آید. البته این مشکل در برخی موارد می تواند ناشی از مشکلات مین برد باشد و تشخیص علت اصلی این مشکل به عهده تعمیرکار حرفه ای و آگاه است.

هزینه تعمیر منبع تغذیه تلویزیون

هزینه تعمیر پاور دستگاه شما بسته به نوع مشکل ایجاد شده در آنمتغیر است ولی هزینه حدودی آن چیزی حدود ۳۰۰ الی ۷۰۰ هزار تومان است. برای اطلاع از نرخ دقیق تعمیر پاور دستگاهتان می توانید با مرکز تکنیکTV تماس حاصل نمایید و از نظر کارشناسان در این مورد اطلاع پیدا کنید.

تعمیر برد تلویزیون

قطعه مین برد معروف به مغز متفکر تلویزیون است. مین برد یا مادر برد از دیگر اجزا مهم و حیاتی تلویزیون است که در صورتی که دچار مشکل شود، عملکرد کل دستگاه شما را با اختلال مواجه می کند. ورودی و خروجی صدا و تصویر، حافظه رم،USB و پردازشگر تلویزیون بر روی این بخش قرار دارند. کنترل دستگاه شما به عهده قطعه مین برد است. این قطعه برای همه دستگاه های جدید و هوشمند یک بخش حیاتی به حساب می آید که اختلال در آن بر روی عملکرد کل تلویزیون اثر مخربی دارد.

  • انواع برد تلویزیون

هر دستگاه تلویزیون دارای برد های مختلفی است که در ادامه به دو نوع اصلی آن اشاره خواهیم کرد.

  • برد معکوس کننده تلویزیون

وظیفه برد معکوس کننده رساندن انرژی به بک لایت ها است و با تأمین انرژی این قسمت باعث روشن شدن لامپ های بک لایت می شود. برد معکوس کننده انرژی را از برد تغذیه دریافت می کندو بعد از معکوس کردن آن را به بک لایت هدایت می کند. تعمیر برد معکوس کننده به نسبت برد اصلی هزینه کمتری را دربر دارد. برای اطلاع دقیق از قیمت تعمیر انواع برد می توانید با مرکز TV تکنیک تماس حاصل فرمایید.

  • برد کنترل تایمینگ

آسیب به برد کنترل تایمینگ در موارد محدودی ممکن است به وجود بیاید. این برد نوعی رابط است که تصاویر پردازش شده را به برد درایورانتقال می دهد. تخمین حدودی هزینه تعمیر این برد پس از بررسی دقیق دستگاه و آسیب دیدگی خازن ها قابل انجام است.

علائم خرابی برد تلویزیون

خرابی برد تلویزیون را از علائم و نشانه های مختلفی می توان تشخیص داد. از جمله آن نشانه ها می توان به حذف ناگهانی کلیه کانال ها، روشن و خاموش شدن ناگهانی دستگاه به صورتی که تنها لوگوی شرکت قابل مشاهده باشد، چشمک زدن مداوم چراغ جلوی دستگاه و کار نکردن ورودی های تلویزیون اشاره کرد. همچنین وجود خط های عمودی پررنگ بر روی دستگاه و قطع شدن بک لایت آن نیز می تواند نشانگر خرابی و اختلال قطعه مین برد باشد.

هزینه تعمیر برد تلویزیون

استفاده از کابل باکیفیت و استاندارد برای تلویزیون یک اصل ضروری است. در صورتی که کابل دستگاه شما از نوع نامرغوب باشد، احتمال خرابی مادر برد به شدت افزایش پیدا می کند. قطعات بی کیفیت و غیر استاندارد باعث سوختن CPU دستگاه شما می شود. تعمیر مادر برد یا مین برد حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان هزینه بر است.

عنوان (هزینه)از قیمت (تومان)تا قیمت (تومان)
تعمیر پنل بسته به نوع مدل تلویزیون۱۰۰۰۰۰۰۳۰۰۰۰۰۰
تعویض لامپ تصویر۱۵۰۰۰۰۳۰۰۰۰۰
تعمیر خازن های برد۱۵۰۰۰۰۳۲۰۰۰۰
تعمیر بک لایت تلویزیون۷۵۰۰۰۰۱۸۰۰۰۰۰

 

 

تلویزیون شما ممکن است بر اثر ضربه، آب‌خوردگی و... دچار آسیب و یا خرابی در قسمت های مختلف شود. عواملی مانند نوع و برند تلویزیون، میزان خرابی و هزینه قطعه بر هزینه تعمیر دستگاه تأثیر مستقیمی دارد. به طور کلی بهتر است برای نگهداری اصولی از تلویزیون خود از شرایط کلی نگهداری از آن آگاهی داشته باشید. کمک گرفتن از تعمیرکاران حرفه ای می تواند مشکل خرابی دستگاه شما را با سرعت و کیفیت بیشتری برطرف نماید.

مرکز تکنیکTV با ارائه بهترین و تخصصی ترین خدمات در حوزه تعمیر انواع تلویزیون می تواند پیشنهاد خوبی برای شما مشتریان عزیزان در موقع بروز اشکال در تلویزیونتان باشد.

لذت خدمات صادقانه

هنگام تماس با پشتیبانی و ثبت درخواست اعزام تعمیر کار به محل جهت تعمیر تصویر تلویزیون  شما ، پشتیبانی به صورت مداوم در خدمت شما کاربر گرامی میباشد و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا حتی عدم رضایت شما از تعمیر کار سعی در حل مشکل و یا توبیخ تعمیرکار و پس دادن تمامی وجه گرفته شده از شما را تضمین میکنن میکند. تعمیرگاه مرکزی یک واسطه نیست یک ضامن است برای ارائه بهترین و با کیفیت ترین نوع خدمات به شما عزیزان

سوالات مطرح شده از طرف مشتریان

پس از تماس تلفنی شما با تعمیرگاه و ثبت درخواست تعمیرات، تعمیرکار ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و بعد از هماهنگی طبق زمانی که شما اعلام می کنید جهت ارائه خدمات در محل حاضر می شود.

مدت زمان تعمیر دستگاه شما بستگی به نوع دستگاه و نوع خرابی آن متغیر می باشد. اما ما این ضمانت را می دهیم که عیب یابی و رفع عیب دستگاه شما در سریعترین زمان ممکن انجام شود.

خیر اگر خرابی مجدد دستگاه از همان مشکلی باشد که شما برای رفع آن با تعمیرگاه دیبا پشتیبان تماس گرفته باشید و کمتر از ۶ ماه از خدمات ما گذشته باشد طبق گارانتی دیبا پشتیبان تعمیر و رفع عیب دستگاه شما رایگان انجام می شود.

تمامی هزینه سرویس پس از حل مشکل بصورت کامل و رضایت مشتری توسط تعمیرکار دریافت می شود تمامی هزینه های ما طبق تعرفه به شما اعلام میگردد

تعمیرگاه مرکزی با افتخار اعلام میکند که تابحال تمامی سعی خود را کرده چندین هزار مشتری خود را راضی نگه دارد اما چنانچه نارضایتی وجود داشته باشد در اسرع وقت به مشکل شما رسیدگی خواهد شد.

ما با بیش از 30 سابقه در امر تعمیر لوازم خانگی این اطمینان را میدهیم که تمامی قطعات استفاده شده اصل می باشد تا هم مانگران مرجوع شدن خدمات نباشیم و برای اطمینان خاطر شما مشتری عزیز قطعات و خدمات خود را 180 روز ضمانت کتبی میکنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *