علت نداشتن تصویر در تلویزیون

نداشتن تصویر در تلویزیون یک خرابی شایع در تلویزیون های جدید LED . LCD می باشد. علت نداشتن تصویر در تلویزیون مربوط به پنل تلویزیون می باشد. پنل تلویزیون از چندین قسمت تشکیل شده است. قسمت لیکوید یا همان صفحه شیشه ای ، قسمت بک لایت یا نور زمینه ، قسمت برد آدرس که وظیفه پردازش تصویر را دارد. ما در این قسمت تمامی مشکلات پنل را برای شما توضیح می دهیم.

اولین علتی که باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می شود، خرابی بک لایت تلویزیون می باشد. بک لایت نور زمینه تصویر تلویزیون می باشد. با خراب شدن بک لایت صفحه تلویزیون به طور کامل سیاه می شود. بک لایت مجموعه ای از لامپ های ال ای دی می باشد که به صورت سری و موازی به هم وصل شده اند تا روشنایی تصویر تلویزیون را تامین کنند. برای اینکه متوجه شوید که نداشتن تصویر تلویزیون شما از خرابی بک لایت است چند عمل ساده را انجام بدهید. تلویزیون را روشن کنید با یک چراغ قوه نور را به صورت مورب به صفحه تلویزیون بتابانید در صورتی که هاله ای از تصویر مشخص بود، بک لایت تلویزیون شما خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود.

اصلی ترین علت نداشتن تصویر در تلویزیون

  اصلی ترین علتی که باعث قطع شدن تصویر می شود  خرابی بک لایت تلویزیون می باشد. همان طور که توضیح دادیم بک لایت مجموعه ای از لامپ های ال ای دی می باشد که با سری شدن آنها نور مورد نیاز صفحه ال سی دی تامین می شود. معمولا با خراب شدن بک لایت در تلویزیون های LCD و LED تصویر تلویزیون سیاه می شود ولی صدا باقی می ماند. البته خرابی بک لایت در تلویزیون های پاناسونیک و سونی متفاوت است. اما می توان گفت در اکثر برندها با قطع شدن بک لایت تلویزیون صدا باقی می ماند.

تعمیر بک لایت یک موضوع مهم در امر تعمیر تلویزیون می باشد. چندین نکته بسیار مهم در تعمیر و تعویض قطعه وجود دارد که در صورتی رعایت نشود، خرابی تکرار می شود. اولین نکته را می توان کیفت ال ای دی های بک لایت دانست در صورتی که از لامپ های نامرغوب استفاده شود، کیفیت تصویر کم می شود و احتمال خرابی مجدد زیاد می باشد.

نکته دوم که بسیار مهم است تکنسین تعمیرات می باشد، در صورتی که این کار توسط افراد غیر متخصص انجام شود احتمال آسیب رسیدن به پنل و برد تیکان می باشد. اگر پنل تلویزیون آسیب ببیند تعمیر تلویزیون امکان پذیر نمی باشد.

نکته سوم ضمانت تعمیر و تعویض بک لایت می باشد. اگر شما با یک مرکز نا معتبر تماس بگیرید و تعمیر تلویزیون شما را انجام دهد در صورتی که خرابی تکرار شود کسی جواب گوی شما نیست. تعمیر بک لایت در مرکز تعمیرات با ضمانت شش ماهه می باشد ، که بصورت کتبی به مشتری بعد از انجام تعمیرات تحویل داده می شود. در صورتی که در مدتی که قطعه برای شما ضمانت شده است بدون شرط و رایگان سرویس مورد نظر برای شما انجام می شود.

لذت خدمات صادقانه

هنگام تماس با پشتیبانی و ثبت درخواست اعزام تعمیر کار به محل جهت تعمیر تصویر تلویزیون  شما ، پشتیبانی به صورت مداوم در خدمت شما کاربر گرامی میباشد و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا حتی عدم رضایت شما از تعمیر کار سعی در حل مشکل و یا توبیخ تعمیرکار و پس دادن تمامی وجه گرفته شده از شما را تضمین میکنن میکند. تعمیرگاه مرکزی یک واسطه نیست یک ضامن است برای ارائه بهترین و با کیفیت ترین نوع خدمات به شما عزیزان

سوالات مطرح شده از طرف مشتریان

پس از تماس تلفنی شما با تعمیرگاه و ثبت درخواست تعمیرات، تعمیرکار ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و بعد از هماهنگی طبق زمانی که شما اعلام می کنید جهت ارائه خدمات در محل حاضر می شود.

مدت زمان تعمیر دستگاه شما بستگی به نوع دستگاه و نوع خرابی آن متغیر می باشد. اما ما این ضمانت را می دهیم که عیب یابی و رفع عیب دستگاه شما در سریعترین زمان ممکن انجام شود.

خیر اگر خرابی مجدد دستگاه از همان مشکلی باشد که شما برای رفع آن با تعمیرگاه دیبا پشتیبان تماس گرفته باشید و کمتر از ۶ ماه از خدمات ما گذشته باشد طبق گارانتی دیبا پشتیبان تعمیر و رفع عیب دستگاه شما رایگان انجام می شود.

تمامی هزینه سرویس پس از حل مشکل بصورت کامل و رضایت مشتری توسط تعمیرکار دریافت می شود تمامی هزینه های ما طبق تعرفه به شما اعلام میگردد

تعمیرگاه مرکزی با افتخار اعلام میکند که تابحال تمامی سعی خود را کرده چندین هزار مشتری خود را راضی نگه دارد اما چنانچه نارضایتی وجود داشته باشد در اسرع وقت به مشکل شما رسیدگی خواهد شد.

ما با بیش از 30 سابقه در امر تعمیر لوازم خانگی این اطمینان را میدهیم که تمامی قطعات استفاده شده اصل می باشد تا هم مانگران مرجوع شدن خدمات نباشیم و برای اطمینان خاطر شما مشتری عزیز قطعات و خدمات خود را 180 روز ضمانت کتبی میکنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *