انجام کار های روزانه با آرامش خاطر برای خانم های خانه بسیار لذت بخش می باشد. هنگام انجام کار های خانه ار اتو کردن لباس رفته تا شستن ظرف ها این آرامش خانه می باشد که خانم خانه را تا پایان روز سرپا نگه می دارد.

حال به این موضوع فکر کنید که حین انجام آشپزی و یا تمیزکاری صدای لرزش و تکان های شدید ماشین لباسشویی روی اعصابتان باشد و تق تق بر روی کف پوش های آشپزخانه و صداهای ناهنجار از خود در بیاورد.

همانطور که می دانید در شروع کار صدا بسیار کم می باشد و زمانی که ماشین لباسشویی روی سیکل سریع می چرخد صدا شدید تر شده و آزار دهنده تر می شود.

شاید این صدا در ظاهر فقط باعث آزار و اذیت و سلب آرامش شما شود اما بهتر است بدانید که با تکان های سدید ماشین لباسشویی کم کم اجزای داخلی ماشین لباسشویی نیز در معرض خطر و خرابی قرار می گیرند و کم کم خرابی ها از اجزای داخلی به دیوار ها و سطح زیرین ماشین لباسشویی نیز می رسد که کم کم جبران ناپذیر می شود.

در این میان به منظور جلوگیری از این خرابی های احتمالی بهتر است در اولین فرصت بعد از مشاهده ی این لرزش و صداهای شدید با متخصصان تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید تا در اولین فرصت به تعمیر این مشکل بپردازند.

گاهی نیز ممکن است مشکل ماشین لباسشویی فقط تراز نبودن پایه های ماشین لباسشویی یا تراز نبودن خود دستگاه باشد.

 

چگونه ماشین لباسشویی خود را تراز کنیم؟

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی امروزه تراز کردن ماشین لباسشویی یک کار بسیار راحتی می باشد که شما می توانید در خانه به تنهایی به تراز کردن ماشین لباسشویی خود بپردازید. به منظور تراز کردن ماشین لباسشویی پایه های پیچی شکل ماشین لباسشویی فقط پیچیده می شود و در صورت تراز شدن دست از کار می کشید، همین.

 

در این قسمت نکاتی در رابطه با تراز کردن ماشین لباسشویی برای شما آورده شده است که نیاز است به آنها دقت کنید.

نحوه ی تراز کردن ماشین لباسشویی

  • از تراز بودن ماشین لباسشویی باخبر شوید :

 

برای این کار شما می توانید از ابزار تراز نجاری که در بازار به فروش می رسد و یا نرم افزار های موجود در گوشی برای این کار استفاده کنید.

برای انجام این کار شما ابتدا دستگاه را یکبار از سمت چپ به راست و یکبار از جلو به عقب روی لباسشویی قرار می هید و چشمتان به دنبال حباب وسطی می باشد که در کجا قرار می گیرد. اگر حباب در وسط قرار نگرفت باید تغییراتی در زاویه ی پایه ها صورت بگیرد تا به صورت تراز بایستد.

 

  • ضامن قفل پایه ها را باز کنید :

 

در مدل های امروزه دو پایه ی جلویی ماشین لباسشویی به شکل پیچ می باشند که شما به راحتی می توانید در صورت تراز نبودن آنها را به قدری بپیچانید تا به تراز برسد. قبل از این کار باید ضامن قفل پایه را باز کنید تا این کار به راحتی صورت بگیرد.

 

  • پایه های جلویی را تنظیم کنید :

 

بهتر است از این موضوع باخبر باشید که هر چه ماشین لباسشویی به زمین نزدیک تر می باشد لرزش و صدای آن کمتر است. برای این کار یکی از پایه ها را به داخل بپیچانید و سپس بقیه پایه ها را با قرار دادن دستگاه تراز هم اندازه تراز کنید تا ماشین لباسشویی به سطح زمین نزدیکتر باشد.

 

نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی
نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی

 

 

  • پایه های عقبی را بررسی نمایید :

 

در ماشین لباسشویی های جدید پایه های عقبی به صورتی هستند که شما با تنظیم پایه های جلویی پایه های عقبی به صورت خود به خود تنظیم می شوند.

هنگامی که شما ماشین لباسشویی را از سمت راست به چپ تراز می کنید بعد از تنظیم پایه های جلویی یک فرد کمکی باید از عقب ماشین لباسشویی را به سمت جلو کمی خم کند و سپس لباسشویی را به جای قبلی خود برگرداند که در این صورت پایه ی عقبی به صورت خودکار دستگاه را تراز میکند . گاهی نیز این پایه های عقبی تنظیم دستی می باشند و بعد از تنظیم پایه های جلویی نوبه به تنظیم دستی پایه های عقبی می رسد و بعد از تنظیم بهتر است از دستگاه تراز های دستی کمک بگیرید.

 

  • ضامن قفل پایه ها را دوباره ببندید :

 

هنگامی که کار تراز کردن دستگاه به پایان رسید و توسط دستگاه تراز دستی از راست به چپ و از جلو به عقب بررسی شد حال نوبت این می باشد که ضامن قفل پایه ها را ببندید.

هنگامی که ضامن قفل پایه ها را محکم کردید بهتر است با تکیه دادن به دستگاه و تکان دادن از تکان نخوردن ماشین لباسشویی مطمئن شوید. محکم کردن این پایه ها در واقع به این موضوع کمک می کند تا ماشین لباسشویی دیگر از خود صداهای عجیب در نیاورد.

 

  • دستگاه را امتحان نموده و به صورت دوره ای چک کنید :

 

برای امتحان دستگاه دوباره سیکل چرخشی دستگاه را روشن کنید و اگر دوباره لرزش و صدای ناهنجار شنیدید بهتر است موارد بالا را دوباره نیز امتحان کنید. اگر مشکل از موارد بالا نبود بهتر است سطح زیرین ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار دهید که ممکن است به دلیل خیس بودن و یا نامتقارن بودن باعث حرکت و لرزش و ماشین لباسشویی شده باشد.

در خانه ها ممکن است بر اثر تکان های ریز و یا نشت آب لباسشویی دوباره از حالت تراز خارج شود و نیاز است هر چند ماه یکبار تراز بودن ماشین لباسشویی با رعایت نکات بالا چک شود.

 

جلوگیری از حرکت لباسشویی

همانطور که می دانید لرزش ها و تکان های شدید ماشین لباسشویی می تواند به دلیل تراز نبودن ماشین لباسشویی باشد. البته ناگفته نماند که در حین نصب ماشین لباسشویی در کارخانه از پیچ و مهره های ترنسلیت به منظور راحتی در حمل استفاده می شود که حین نصب در خانه باید این پیچ ها باز شوند.

این پیچ ها در قسمت پشت ماشین لباسشویی تعبیه شده اند که بدنه را به شاسی محکم می کنند. بهتر است بدانید که متخصصان باید حین نصب ماشین لباسشویی در محل این پیچ های ترنسلیت را باز کنند تا حین حرکت درام لرزش شدید به بدنه وارد نشود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *