تعمیر یا تعویض کولر گازی

تعمیر یا تعویض کولر گازی

 شاید در کولر گازی شما مواردی مشاهده شود که شما را کمی نگران کند. در فصل تابستان باشیم یا در فصل زمستان اگر کولر گازی شما دچار مشکل شده باشد در فصل تابستان به خوبی خانه و محل را خنک و مطبوع نمی کند و اگر در فصل زمستان باشید خانه را برای شما گرم نمی کند.

  • کولر گازی نیز مانند سایر وسایل برقی بسیار حساس می باشد و نیاز دارد در صورتی که خراب می شود و یا قطعه ای از آن دچار مشکل می شود سریعا تعمیر شود.
  • حال این موضوع برای شما بسیار اهمیت خواهد داشت که در صورتی که کولر گازی شما دچار مشکل فنی می شود باید کولر گازی را تعمیر کنید یا به تعویض آن اقدام نمایید.
  • قبل از اینکه به این موضوع بپردازید بهتر است به این سوال کوچک در ذهن خود پاسخ دهید: چند سال یک کولر را باید نگه داشت؟

آیا می دانید کولر گازی شما چند سال عمر کرده است؟

طول عمر کولر گازی به صورت طبیعی چیزی بین 10 تا 15 سال می باشد. اگر شما زمان خرید کولر گازی خود را به سختی به یاد می آورد این موضوع حاکی از این می باشد که زمان این رسیده است تا کولر گازی خود را حین ایجاد مشکل تعویض کنید.

تعمیر یا تعویض کولر گازی همچنین می تواند به نحوه ی نگهداری و استفاده ی شما از کولر گازی بستگی داشته باشد. زمانی که شما بعد از خرید کولر گازی نه آن را سرویس کرده اید و نه به طور مرتب آن را تمیز کرده اید در این صورت زودتر از 15 سال کولر گازی شما نیاز به تعویض خواهد داشت و با تعمیر نمی توانید کولر گازی را به حالت اولیه خود برگردانید.

در برخی از شرایط تعمیر مداوم کولر گازی میتواند پرهزینه تر از خرید کولر گازی جدید باش و در این شرایط نیاز می باشد تا کولر گازی جدیدی برای خود خریداری کنید.

هرچند وقت یکبار به تعمیرکار کولر گازی نیاز پیدا می کنید؟

اگر شما برای تعمیر و سرویس سالیانه ی کولر گازی هزینه های بیش از حدی را می پردازید پیشنهاد ما به شما این است که به جای این هزینه ها کولر گازی جدیدی را برای محل مورد نظر در نظر بگیرید زیرا هم با توان بیشتری کارکرده و هم هوای محیط را برای شما مطبوع تر می کند و مصرف انرژی آن نیز بسیار عالی می باشد.

 

تعمیر یا تعویض کولر گازی

همچنین برخی از مراکز سرویس و تعمیراتی کولر گازی نیز بعد از سرویس و تعمیرات تمامی خدمات خود را تا 3 ماه گارانتی می کنند و ان برای شما یک امتیاز مثبت می باشد.

آیا فقط از یک کولر گازی استفاده می کنید و همچنان مصرف برقتان به شدت افزایش یافته؟

شاید این مشکل برای شما نیز بوجود آمده باشد که بعد از مدتی بعد از استفاده از کولر گازی ها مصرف برق محل بسیار افزایش می یابد و این بسیار بد می باشد. شما می توانید با تماس با متخصصان تعمیراتی و سرویس کولر گازی این مشکل را به راحتی حل کنید.

همچنین برخی از کولر ها نیز به دلیل اینکه بسیار قدیمی می باشند مصرف انرژی بالایی دارند و نیاز می باشد تا شما با خرید کولر های گازی جدید که دارای اینورتر می باشند این مشکل را حل کنید.

کولر های گازی دارای اینورتر در واقع مصرف برق را در کولر کاهش می دهد. هرچند قسمت این کولر های گازی کمی زیاد می باشد ولی در واقع این نوع کولر های گازی کارایی بهتر و مصرف بهینه تری دارند.

هزینه آخرین باری که کولر گازی خود را تعمیر کردید چقدر بود؟

برای اینکه به این موضوع پی ببرید که کولر ما بهینه است یا خیر بهتر است اینگونه به این نتیجه برسید که هزینه ی آخرین تعمیر کولر گازی را ضرب کنید در تعداد سالی که کولر گازی را خریداری کرده اید اگر این عدد از 5000 بیشتر شد در این صورت پیشنهاد متخصصان به شما این می باشد که کولر گازی خود را تعویض نمایید تا از نظر هزینه و مصرف انرژی برای شما بهتر باشد.

مزایای زیادی در تعویض یک دستگاه کولر گازی وجود دارد اما اگر در شرایط زیر باشد:

  • پایین بودن هزینه تعمیر کولر گازی
  • زیر 10 سال بودن طول عمر کولر گازی
  • منطقی بودن هزینه ای که بابت قبض برق پرداخته می شود

 

تعمیر یا تعویض کولر گازی

هنگامی که شما در اولین فرصت به تعمیر و سرویس کولر گازی می پردازید و به خوبی از این کولر گازی مراقبت میکنید باعث می شود شما بتوانید برای مدت طولانی از کولر گازی استفاده نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.