در حالت کلی پس از این که سیکل شستشو تکمیل شد شما اقدام به خارج کردن لباس ها خواهید کرد.اما ممکن است زمانی که شما اقدام برای باز کردن درب لباسشویی میکنید موفق به انجام این کار نشوید.البته بعد از تمام شدن شستشو چند دقیقه ای طول میشکد تا قفل درب غیر فعال شود.

اما دلیل این انتفاق چیست؟راه حل این مشکل چیست؟ما امروز در تعمیرگاه مرکزی قصد داریم که دلیل رخ دادن این مشکل و راه حل برطرف کردن آن را به طور کلی برای شما عزیزان شرح دهیم.

پس اگر شما نیز دچار این مشکل شده اید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

  • بهتر است بدانید که این مشکل ماشین لباسشویی جایی برای نگرانی ندارد و در واقع شما می توانید برای رفع این مشکل از متخصصان تعمیر ماشین لباسشویی کمک بخواهید. تعمیرگاه مرکزی به منظور راحتی کار شما عزیزان به صورت آنلاین نیز سفارش تعمیراتی می گیرد و شما با پر کردن قسمت ثبت سفارش ویا تماس با شماره (02147639) به راحتی می توانید از خدمات عالی این مرکز که در محل شما ارائه میشود بهره مند شوید.

 

 

هشدار :

 

بهتر است به این موضوع دقت داشته باشید که دستکاری درب قفل شده ماشین لباسشویی هنگامی که ماشین لباسشویی در برق می باشد بسیار خطرناک است و ممکن است در این صورت دچار شوک الکتریکی حاصل از این مشکل شوید پس بهتر است قبل از دستکاری هر نقطه از ماشین لباسشویی،آن را از برق جدا کنید.

علت اول : تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

گاهی ممکن است بعد از شستشوی لباسها توسط ماشین مقداری آب هنوز در داخل دیگ ماشین لباسشویی نمایان باشد که وجود آب در دیگ در واقع بدین معنا می باشد که کار شستشو به پایان نرسیده است و قفل درب باز نمی شود.

 

 

 

 

راه حل: 

 

  • برای اینکه مطمئن شوید که آیا آب داخل دیگ تخلیه میشود یا نه،ماشین لباسشویی را خاموش و سپس روشن کنید،برنامه خشک کن را انتخاب کرده و دکمه استارت را فشار دهید.در صورت تخلیه آب و اتمام برنامه خشک کن درب لباسشویی باز میشود و شما میتوانید لباس هارا از داخل لباسشویی خارج کنید.

 

 

  • اما در صورتی که در برنامه انتخاب شده آب داخل لباسشویی تخلیه نشد و برنامه نیمه کاره باقی ماند ایراد در سیستم تخلیه میباشد،ابتدا شلنگ خروجی و سپس فیلتر پمپ تخلیه را  بررسی کنید.

در صورت حل نشدن مشکل، پمپ تخلیه یا برد الکترونیک باید مورد بررسی قرار گیرد.

  • توصیه ی تیم تعمیرکاران ماشین لباسشویی به شما در این باره این است که از متخصصان با تجربه در این امر کمک بخواهید تا بدون دردسر و در کمترین زمان ممکن مشکل شما را حل نمایند.

علت دوم : خرابی قفل درب ماشین لباسشویی

درب تمامی ماشین های لباسشویی دارای قفل و میکروسوئیچ می باشد که وظیفه ی این دوقطعه بسته نگه داشتن درب حین کار کردن لباسشویی می باشد تا درب ماشین لباسشویی باز نشود. در صورت بسته نشدن این قفل و سوئیچ نیز ماشین لباسشویی به هیچ عنوان  شروع به کار نخواهد کرد.

امروزه در ماشین لباسشویی های مدرن در صورت مشکل و خرابی قفل و یا درب کد خطا و ارور مشخصی در صفحه ی نمایش ماشین لباسشویی ظاهر می شود که شما را از این مشکل خبردار می کند.

 

 

راه حل:

 

اگر در پایان کار ماشین لباسشویی این ایراد رخ داد و قادر به خارج کردن لباس ها نیستید برای رفع این مشکل در این زمان یک کلید اضطراری برای خارج کردن لباسها تعبیه شده است که در زیر قفل و یا در کنار فیلتر تخلیه  قرار دارد، با استفاده از آن لباس ها را خارج کرده و سپس برای تعمیر آن اقدام کنید.

از آنجا که این کار،کار تخصصی میباشد پیشنهاد تیم کارشناسی ما تماس با کارشناسان ما(02147639) میباشد زیرا اقدام در این مورد بدون داشتن مهارت بی سرانجام بوده و ممکن است آسیب را بیشتر کند.

 

توجه :

 

  • در صورتی خود قصد تعویض قفل را دارید در خرید و انتخاب قفل مناسب برای ماشین لباسشویی بهتر است از یک تکنسین با تجربه در این امر مشورت بگیرید.

علت چهارم : خرابی یا شکستگی دستگیره ماشین لباسشویی

گاهی شل شدن دستگیره ی درب ماشین لباسشویی خبر از احتمال شکستگی دسته را می دهد و در واقع این یک اخطار برای شما می باشد.

 

 

راهکار :

 

در تمامی ماشین های لباسشویی ممکن است در قسمت دسته خرابی و آسیب صورت بگیرد که این آسیب دیدگی در دسته می تواند بسیار گوناگون باشد. پس بهتر است تعمیر مشکلات دسته ی ماشین لباسشویی را به متخصصان کاردان تعمیر ماشین لباسشویی بسپارید.

 

 

توجه :

 

  • دستکاری افراد غیر متخصص برای باز کردن درب با استفاده از کارت و سایر اشیاء باعث بیشتر شدن مشکل درب می شود و هزینه ی تعمیر آن نیز بیشتر می شود.

 

علت پنجم : فعال شدن قفل کودک ماشین لباسشویی

از جمله مواردی که باعث باز نشدن درب ماشین لباسشویی می شود فعال شدن قفل کودک می باشد.

 

 

راهکار :

 

غیر فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی در واقع در هر مدل از ماشین ها متفاوت می باشد که برای غیر فعال کردن آن باید به دفترچه ی راهنمای مخصوص به هر مدل مراجعه کنید و روند کاری مخصوص به آن را طی کنید.در برخی موارد خرابی برد الکترونیک ویا فلت های روی صفحه نمایش باعث میشود که قفل کودک غیر فعال نشود،که در این صورت میبایست در جهت تعمیر این قطعات اقدام کنید.

 

 

جمع بندی :

 

  • نکات و مواردی که در قسمت بالا برای شما توضیح داده شد نمونه ای از کار هایی می باشد که شما باید برای باز شدن قفل درب ماشین لباسشویی انجام دهید. در صورتی که این موارد برای باز کردن قفل درب ماشین لباسشویی کارساز نبود در این صورت بهتر است با مرکز تعمیرات تخصصی لباسشویی (02147639)تماس بگیرید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *