علت عدم پخش شوینده در ماشین ظرف شویی

علت عدم پخش شوینده در ماشین ظرف شویی

 گاهی اوقات ممکن است خود را به تنبلی بزنید و بخواهید ظرف های کل روز را جمع کرده و یکباره ظرف های خود را در ماشین ظرفشویی قرار دهید تا آنها را بشوید.

سپس تمامی ظرف های انباشته شده را با ترتیب در ماشین ظرفشویی جایگذاری میکنید و قرص را در جایگاه خود قرار داده و ماشین ظرفشویی را به کار می اندازید.

چند ساعت بعد کار ماشین ظرفشویی شما تمام شده و حال نوبت این می باشد که ظرف ها را از داخل ماشین بیرون بیاورید اما هنگامی که دری ماشین ظرفشویی را باز میکنید با صحنه ی عجیبی مواجه می شوید.

قرص ماشین ظرف شویی به خوبی حل یا رقیق نشده است. این یک موضوع بسیار حساسی می باشد زیرا در این صورت ظرف های شما نیز به درستی چربی زدایی نشده است و نیاز به شستشوی دوباره دارد.

زمانی که این مشکل برای ماشین ظرف شویی شما ایجاد می شود نیاز می باشد تا شما با مراکز تعمیرات ماشین ظرفشویی تماس حاصل نمایید. حل این مشکل توسط شخص شما فقط در حیطه ی تغییر قرص ماشین ظرف شویی و تغییر برنامه ی شستشو میباشد ولی در غیر این صورت اصلا امکان ندارد زیرا ریشه ی این مشکل به دیسپنسر ماشین ظرفشویی مرتبط می باشد و باید توسط متخصصان با مهارت و زبده بررسی شود.

برای راحتی کار در صورتی که شما هیچ اطلاعی از نحوه ی رفع این مشکل ندارید بهتر است با مجموعه تعمیرگاه مرکزی تعمیر ظرفشویی تماس حاصل نمایید. پشتیبانان به راحتی تمامی اقدامات اولیه را به شما بازگو میکنند و در صورتی که مشکل با این اقدامات رفع نشد در این صورت پشتیبانان متخصصان مجرب و کاردان را به محل اعزام میکنند تا مشکل ماشین ظرفشویی شما را حل کنند.

در این بخش برای شما تمامی علت های عدم پخش شوینده در ماشین ظرفشویی را بیان خواهیم کرد تا در صورت بروز این مشکل با خونسردی کامل خودتان بتوانید اقدامات اولیه را انجام دهید.

علت اول: نوع قرص ماشین ظرف شویی

قرص ماشین ظرفشویی

بهتر است به این موضوع دقت داشته باشید که انتخاب قرص برای ماشین ظرفشویی بسیار مهم می باشد و باید همیشه مرغوب ترین و بهترین قرص را برای ماشین ظرف شویی خود انتخاب نمایید. بسیاری از قرص های ماشین ظرف شویی تقلبی می باشند و به هیچ وجه در ماشین ظرفشویی حل نمی شوند و فقط شما با خرید این محصولات پول خود را هدر می دهید.

از دیگر مواردی که باید در خرید قرص دقت نمایید این است که شما باید تاریخ قرص را مشاهده نمایید زیرا قرص های فاسد نیز شما را با این مشکل مواجه می کنند.

بهتر است شما بعد از خرید قرص ماشین ظرفشویی آن را در داخل یک لیوان آب گرم حل نمایید اگر بعد از 10 دقیقه به طور کامل حل شد یعنی قرص ماشین ظرف شویی سالم می باشد و در غیر این صورت یعنی قرص فاسد بوده و یا تقلبی می باشد و باید قرص جدید و با کیفیت برای ماشین ظرفشویی خود خریداری کنید.

 

  • نکته ۱:  برای نگهداری قرص ماشین ظرفشویی نیاز می باشد تا مکان های خشک و خنک را انتخاب نمایید تا از فاسد شدن قرص ماشین ظرف شویی جلوگیری کنید. زیرا مکان های گرم و مرطوب عامل اصلی فاسد شدن قرص های ماشین ظرفشویی می باشد. در صورت انتخاب مکان نادرست برای نگهداری فقط به خودتان ضرر می زنید و آن قرص ها دیگر به درد شما نمی خورند.
  •  نکته ۲: انتخاب حالت مولتی تب یا استفاده از قرص بعد از روشن کردن ماشین ظرفشویی برای استفاده از قرص کاملا ضروری می باشد.

علت دوم: اشتباه چیدن ظروف در ماشین ظرف شویی

اشتباه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

گاهی نیز ممکن است دلیل حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی ازدحام بیش از حد ظرف ها باشد. گاهی ممکن است چیدمان ظرف های شما به گونه ای باشد که جلوی درب جاپودری قرار بگیرد. در این صورت جاپودری به درستی باز نمی شود و این باعث می شود تا قرص در ماشین ظرف شویی حل نشود.

بهتر است برای چیدمان ظروف خود در ماشین ظرف شویی از دفترچه ی راهنمای دستگاه استفاده نمایید. در دفترچه ها نحوه ی صحیح چیدن ظرف ها نوشته شده است که از بروز این مشکل جلوگیری میکند.

باید نوع چینش ظرف ها به گونه ای باشد که ظرف ها از سبد ظرفشویی خارج نباشند. اگر مشکل از این مورد هم نبود موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 

 

علت سوم: بسته شدن راه ورود قرص ماشین ظرف شویی

 گاهی نیز ممکن است راه ورود قرص به ماشین ظرفشویی دچار گرفتگی شده باشد. علت این گرفتگی گیر کردن ناخالصی های قرص های نامرغوب و بی کیفیت می باشد. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است از قرص های ماشین ظرفشویی مرغوب استفاده نمایید تا مشکلات بدتری برای شما ایجاد نشود.

علت چهارم: متوقف شدن چرخه شستشوی ماشین ظرفشویی

متوقف شدن چرخه شستشوی ماشین ظرفشویی

رقیق کردن مواد شوینده یا حل کردن قرص ماشین ظرف شویی توسط دیسپنسر ماشین ظرفشویی صورت می گیرد. دیسپنسر با دریافت دستور مشخصی از برنامه ی ماشین ظرفشویی در یک زمان خاصی اقدام به حل کردن قرص یا پودر ماشین ظرف شویی میکند.

حال اگر چرخه ی شستشو قبل از رسیدن به آن زمان قطع شود در این صورت کار حل کردن قرص صورت نمی گیرد و دیسپنسر عمل نمی کند. برای رفع این مشکل نیاز می باشد تا عمل شستشو را یک بار به طور کلی قطع نمایید سپس درب ماشین ظرفشویی را باز کنید و ببندید و دوباره start را فشار دهید تا ماشین شروع به کار کند.

بهتر است این موضوع را بدانید که باز نکردن درب ماشین ظرف شویی بعد از توقف ماشین فقط چرخه دستگاه را لغو میکند و فرمان به دیسپنسر نمیرسد ولی با باز و بسته کردن درب فرمان دوباره صادر می شود و قرص را حل میکند.

 

علت پنجم: گیر کردن کلید سوئیچ ماشین ظرفشویی

درب جایگاه قرص یا مواد شوینده به کمک یک سوئیچ کنترل می شود و باز و بسته شدن درب به آن سوئیچ بستگی دارد. اگر سوئیچ دچار مشکل شده باشد یا گیر کند باعث عدم پخش مواد شوینده در ماشین ظرفشویی می شود.

برای مطمئن شدن از آزادی این سوئیچ نیاز می باشد تا آن را با یک پارچه کمی خیس کنید و آن را حرکت دهید سپس خشک کرده و ظرفشویی را روشن نمایید. در صورتی که مشکل شما با این روش حل نشد باید تایمر کنترل کننده درب جایگاه را مورد بررسی قرار دهید که کار فنی می باشد و شما خودتان نمی توانید این مشکل را حل نمایید.

علت ششم: خرابی قطعه دیسپنسر ماشین ظرفشویی

خرابی قطعه دیسپنسر ماشین ظرفشویی

 

خرابی دیسپنسر باعث می شود قرص ماشین ظرفشویی رقیق و حل نشود پس نیاز می باشد تا دیسپنسر ماشین ظرفشویی شما توسط تکنسین های ماهر مورد بررسی و تعمیر قرار بگیرد. درست نکردن به موقع قطعات باعث می شود به سایر قطعات نیز آسیب وارد شود و مشکلات جدی تری صورت بگیرد.

علت هفتم: گیر کردن بازوهای شستشوی ماشین ظرفشویی به ظروف

گیر کردن بازوهای شستشوی ماشین ظرفشویی به ظروف

 

برای جلوگیری از این مشکل باید بعد از چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی بازو ها را با درست حرکت دهید تا از آزاد بودن آنها مطمئن شوید.

علت هشتم: برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی

 در ماشین ظرفشویی برای شستشوی ظروف کمتر از 45 دقیقه از مواد شوینده استفاده نمی شود. پس بهتر است حین انتخاب برنامه شستشو دقت نمایید و برای شستشو های کامل زمان مناسب را انتخاب نمایید.

علت نهم: دمای پایین آب در ماشین ظرفشویی

برای حل کردن قرص های ماشین ظرف شویی نیاز می باشد تا آب ماشین ظرفشویی به 110-115 درجه فارنهایت برسد.

در غیر این صورت قرص در ماشین ظرفشویی حل نمی شود. پس بهتر است برای شستشو های کامل بیشترین درجه ی آب را برای شستشو انتخاب نمایید. همچنین زمان شستشو را نیز طولانی انتخاب نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *