هنگامی که میخواهید درب یخچال خود را باز کنید و متوجه میشوید که خطایی در صفحه  یخچال سامسونگ شما چشمک میزند یکی از بد ترین خبرهای ممکن میباشد.اکثر مردم در این زمان فک میکنند که زماند یخچال جدید فرا رسیده است و یا حداقل مبلغ زیادی را صرف تعمیر دستگاه خود کنند.

قبل از این که دنبال تعمیرکار بگردید بهتر است که معنی هرکد را بدانید تا بهتر در رفع آن اقدام کنید.

پیدا کردن ارور های دستگاه از داخل دفترچه راهنما کار سخت و زمان بری میباشد امروز ما در تعمیرگاه مرکزی سعی کردیم که ارورهای یخچال سامسونگ و راه برطرف کردن آن ها را برای شما شرح دهیم.

توجه داشته باشید که اقدام خارج از توضیحات انجام ندهید زیرا باعث بیشتر شدن آسیب و بالا رفتن هزینه تعمیر میشود و در هرمرحله در صورت نداشتن اطلاعات کافی با کارشناسان ما(02147639)تماس بگیرید.

کد خطا یا ارور ظاهر شده

عامل رخ دادن خطا یا ارور

نقاط لازم جهت بررسی و راه حل

کد خطا یا ارور 1E یا  SE یخچال سامسونگقطعی برق باعث می شود یخچال  فریزر سامسونگ خطاهای 4E یا SE را نشان دهددر صورت بروز این مشکل، به سادگی دکمه های power save  و lighting  را به مدت ۱۰ ثانیه فشار دهید تا خطا پاک شود یا دکمه های fridge  وfreezer  را همزمان به مدت ۱۰ ثانیه فشار دهید تا کنترل پنل را ریست کنید و کد خطا را پاک کنید.
کد خطا یا ارور 4E یخچال سامسونگخرابی سنسور دیفراست دلیل رخ دادن این خطا میباشدسنسور دیفراست و اتصالات آن باید بررسی شود و عیب آن برطرف و در صورت خرابی سنسور باید جایگزین شود.اگر با جایگزینی سنسور باز مشکل حل نشد خطای رخ داده به دلیل ایراد در برد الکترونیک دستگاه میباشد که کاری تخصصی میباشد و با کارشناسان ما(02147639) https://repaircenters.ir/تماس بگیرید

کد خطا یا ارور 5E  یا 5 یخچال سامسونگ

این کد در زمان خرابی در سیستم دیفراست و یا خرابی در سیستم یخسازآشکار میشود.مانند دستور بالا عمل کرده سپس سیستم یخساز دستگاه و اتصالات آن را نیز بررسی کنید.
کد خطا یا ارور 8E یخچال سامسونگاین کد در زمان از کارافتادن سنسور یخساز آشکار میشود.سنسور یخ ساز و سیم کشی آن را بررسی کنید.
کد خطا یا ارور 23E یخچال سامسونگاین کد در زمان خرابی فن کندانسور نمایان میشودایراد میتواند در موتور فن,پروانه ها ,سیستم مهار و حتی برد الکترونیک باشد در صورت داشتن دانش و مهارت قطعات فن کندانسور را بررسی کنید و در غیر این صورت با کارشناسان ما(02147639)تماس بگیرید.
کد خطا یا ارور 25E یخچال سامسونگاین خطا در زمان یخ زدگی نمایان میشوددر یخچال های تایمری باید تایمر و ترموستات مورد بررسی قرار گیرد و در مدل های بدون برفک سیستم دیفراست میتواند عامل رخ دادن این خطا باشد در این مورد برد الکترونیک نیز میتواند از دلایل اصلی باشد در ایثن مورد تنها با کارشناسان ما (02147639)تماس بگیرید
کد خطا یا ارور 33E یخچال سامسونگنشان دهنده خرابی گرمکن لوله پر کن و یا آسیب عایق دستگاه میباشددر صورتی که یخچال خود را جا به جا کرده اید با نگه داشتن همزمان کلید های روشنایی و ذخیره انرژی خطا را رفع کنید و اگر باعث آسیب دبدن عایق دستگاه شده اید با کارشناسان ما(02147639) تماس بگیرید.
کد خطا یا ارور 39E یخچال سامسونگاین خطا نشان دهنده کم بودن سطح آب داخل یخساز میباشدبرای رفع آن باید سنسور یخساز,مسیر آب و تمامی قطعات یخساز بررسی شود
کد خطا یا ارور 40E یخچال سامسونگاین خطا نشان دهنده خرابی فن قسمت فریزر میباشدبرای رفع آن سیم کشی و مدار اصلی را بررسی کنید
کد خطا یا ارور 83E ,85E,86E,8888یخچال سامسونگاین خطا نشان دهنده ی اینورتر PDAمیباشددستگاه را از برق جدا کرده و بعد از 5 دقیقه دوباره آن را راه اندازی کنید و در صورت رفع نشدن با کارشناسان ما(02147639)تماس بگیرید.
کد خطا یا ارور 84E یخچال سامسونگاین خطا نشان دهنده قفل شدن روتور میباشددسترسی به این قطعه تقریبا برای افراد عادی غیر ممکن بوده زیرا در داخل کمپرسور قرار دارد و کاملا مهر و موم شده است و رفع آن نیاز به کارشناس (02147639)دارد و باید کل کپرسور دستگاه تعویض گردد.
کد خطا یا ارورRD یخچال سامسونگنشان دهنده دیخ زدگی  و یا خرابی دمپر میباشدبررسی و رفع آن نیاز به کارشناس(02147639)دارد.

 

کد خطا یا ارور ظاهر شده

عامل رخ دادن خطا یا ارور

نقاط لازم جهت بررسی و راه حل

کد خطا یا ارور 5نشان دهنده بروز مشکل در سنسور دما میباشدبررسی اتصالات سنسور و تعویض سنسور.

در صورت سالم بودن سنسور ایراد در بردالکترونیک میباشد که نیاز به کارشناس(02147639)دارد.

کد خطا یا ارور Dنشان دهنده ایراد در سیستم دیفراست میباشد.بعد از قطع برق سیستم دیفراست را بررسی و در صورت خرابی سنسور دیفراست را تعویض کنید در صورت حل نشدن مشکل عامل ایراد میتواند برد الکترونیک دستگاه باشد.
کد خطا یا ارور E5خرابی سنسور محیط علت نمیان شدن ای کد میباشد.در ابتدا سنسور محیط و اتصالات آن را بررسی کنید در صورت حل نشدن مدار را در بردالکترونیک بررسی کنید.
کد خطا یا ارور F5ایراد در سنسور دمای فریزر عامل رخ دادن این خطا میباشدبررسی سنسور و اتصالات آن در قدم اول و در ادامه بررسی مدار برد کنترلی میباشد.
کد خطا یا ارور D5ایراد در سنسور دیفراستبررسی سنسور  دیفراست و در ادامه بررسی مدار برد کنترلی
چشمک زدن دمای یخچالدلیل رخ دادن این خطا بالا بودن دمای یخچال میباشدباز بودن زیاد در و یا خرابی لاستیک دور درب 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *